Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Válaszolnátok az alábbi...

Válaszolnátok az alábbi kérdésekre/feladatokra? Weöres Sándor Fughetta című verséhez kapcsolódnak.

Figyelt kérdés

1. Vers szerkezete:

2. Milyen pozitív illetve negatív értékek találhatóak a versben?

3. Milyen változásokon mennek keresztül a kék tojások, piros csörgők és tarka csigaszarvak? Mi okozza ezt?

4. Az igék cselekvést vagy történést fejeznek ki? Mi ennek a jelentősége?

5. Mit jelenthet a gerenda?

6. Milyen a vers hangulata? Milyen életérzést, üzenetet fejez ki a vers?

És még személy szerint megkérdezném, ti szépnek tartjátok a verset? Miért?


2014. szept. 22. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
El kell, hogy keserítselek, ezt senki nem fogja helyetted kidolgozni.
2014. szept. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem azt várom el h helyettem megcsinaljak, hanem h kapjak egy kezdő lökést. Alapbol nem így szólt volna a kérdés, de az oldal beleszólt ezért így tudtam leírni. Irodalom tanárnonk elég sokat vár el tőlünk, kilencedikesektol, és én egyedül erre sajnos nem vagyok képes. Már egyszer megírtam, de hármast kaptam rá, ezért újraprobalom. Nem vagyok hozzá buta, eddig minden tanevben kitűnő voltam, irodalommal sem voltak gondjaim, dr ez most nem akar összejonni:/
2014. szept. 22. 19:34
 3/3 8msari válasza:
Véletlen nem vpg-s vagy?
2014. okt. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!