Háziban ez volt és egyszerűen nem bírom kiszámolni: Ez egy egyenletrendszer: 2^ ( (x-y) /2) -2^ ( (x-y) /4) =2 másik egyenlet 2y-x=1?

Megköszönném a képet küldenétek és nem itt magyaráznátok mert az így nagyon bonyolult lenne

2014. szept. 24. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Így kezdheted:


[link]

2014. szept. 24. 22:09
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
Az első átalakítható p^2-p-2=0 alakra. Ennek megoldásai: p_1=1; p_2=-2. Eszerint van két lineáris egyenletrendszered, x-y=4; 2y-x=1 és x-y=-8;2y-x=1. Ezeket a hagyományos módon oldd meg.
2014. szept. 25. 20:04
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :D
2014. szept. 25. 20:55
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Szívesen!
2014. szept. 26. 08:01