Valaki segitsen az (angol) fizika hazimban?

Itt vannak a linkek. Segitsetek ha nem is osszesben. PLS! [link] [link] [link] [link] [link]

2014. szept. 28. 19:08
 1/2 bongolo ***** válasza:
100%

Először is egy letolás: Igazán megadhattad volna sorban is a képeket, hogy várod el, hogy össze-vissza sorrendből kibogarásszuk, mi is a feladatod?????


Kibogarásztam...


9(a)(i) kozmikus sugárzás


9(a)(ii) Azt várja az ember, hogy lineáris kapcsolat van az idő és a dózis között. Ha felrajzolod egy koordináta rendszerbe az adatokat, nagyjából egyenest mutatnak a pontok. Szóval valami ilyesmi lesz:

D = α·t

ahol D a dózis, t a repülési idő, α pedig egy arányossági tényező, az óránkénti átlagos dózis.

α értékét mondjuk úgy tudjuk becsülni, hogy a táblázatból tudjuk, hogy összesen 1+5+8+11+13 óra alatt 0.04+0.025+... (add össze az összeset), ennyi dózist kapott a személyzet.

Vagyis α = (0.004+0.025+...)/(1+5+8+11+13)

számold ki.

Na most vagy a fenti képletet kell a válaszba írni úgy, hogy α helyett a kiszámított értéket írod, vagy pedig szövegesen kell megadni a választ, valahogy úgy, hogy "additional radiation dose is flight time multiplied by ... írd ide a számot". Hogy melyik kell a kétféléből, azt te tudod jobban.


9(a)(iii)

Egyszerűen a 10-szeresét kell venni annak, amit az előbb kiszámoltál.

A magyarázatba meg mondjuk azt kell írni, hogy lineáris a kapcsolat az idő és az addicionális dózis között.


9(b)

Tokióba 13 óra a repülési idő (ez a 9(a)(ii) táblázatból látszik), ugyanonnan az is látszik, hogy egy repüléssel 0.075 plusz dózist kap. Évente 10 oda-vissza repülés az 2·0.75 mSv sugárzásdózis. Ha 50 évig repülne, az is csak 75 mSv lenne, ez még nem okoz rákot (100 kellene).

Bár 50 év alatt az alap-dózist is bele kell számolni, ami 50·(0.3+0.4+0.4+0.9) = 100. Hmm, ezek szerint 50 éves korára mindenki rákos lesz...


Ezek után nem tudom, mi a válasz... Én leírnám mindezt (csak rövidebben, nincs elég hely)


9(c)

Ezt nem tudom...

2014. szept. 28. 22:11
 2/2 A kérdező kommentje:
A letolas teljesen jogos. Egyebkent nagyon nagyon koszonom, hogy faradoztal vele. Megmentetted az eletemet barki is vagy!! :D
2014. szept. 28. 23:18