Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A töri házim az hogy ki volt...

A töri házim az hogy ki volt a fáraó Mózes korában. Sűrgős lenne!?

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

Nem megállapítható, mivel "Mózes (lat. Moyses) bibliai próféta. Egyesek olyan történelmi személyiségnek tartják, aki köré az utókor mítoszokat is szőtt, és akinek életét elsősorban a vallásos héber és keresztény szent iratokból ismerjük, melyekben mint a kialakuló héberség vezetője jelenik meg. Minthogy ezen iratok nem tekinthetőek minden szempontból történetileg hitelesnek, a valódi Mózes személye, és életének részletesebb történései tudományosan nem minden tekintetben tisztázottak. Többek között azt sem tudjuk biztosan, hogy egyetlen személy volt-e héber vezető ilyen néven, vagy esetleg a héberek az utána következő egy-két vezér némelyikét is Mózesnek nevezték-e."


Wikipedia

2010. jan. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

II. Ramszesz vagy fia, Merneptah


[link]

2010. jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1.: ez igaz, de a Bibliában Mózesnek nevezett személy életét körülbelül be lehet határolni (ie. 1280-1160)


Ekkor II. Ramszesz uralkodott, majd fia, Merenptah.

[link]

2010. jan. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kicsit tudomanyosabb megkozelitessel:

[link]

Es igen, valoszinuleg 2. Ramszesz.

De milyen tori hazi ez mar....

2010. jan. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Amúgy nekem 2 percembe telt utánanézni. A kérdezőnek üzenem, hogy neki se lett volna sokkal több. ;)
2010. jan. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
34%

Tényleg történelem órán tanuljátok az Exodust meg Mózest?

Milyen suliba jársz?

Én úgy tudtam, hogy történelemből csak olyan dolgokat tanítanak ami tudományosan megvan alapozva. Legalábbis nekem nem tanítottak bibliai történeteket töriből.


Kémiából meg azt tanuljátok, hogy lehet arannyá változtatni a fémeket?

2010. jan. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Azért ne legyetek már ennyire ellene a Bibliának,mert ez nevetséges.
2010. jan. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek.:D
2010. jan. 21. 18:55
 9/12 anonim ***** válasza:
18:41: a femek arannya valtoztatasa amugy fizika. Oda tartoznak a atomi strukturak, energia esatobbi. :)
2010. jan. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

19:08- Az alkímia inkább a kémia elődje volt és nem a fizikáé.


[link]

[link]


Legalább most már ezt is tudod. :D


Üdv: 18:41

2010. jan. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!