Hogyan lehet megoldani ezt a matek feladatot?

[link]
2014. szept. 30. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Elég egyszerű.

Az első esetben 600-at kapsz vissza.

A másodikban 500*(1+p)^3 -ont.

1. év végén 500*(1+p) lesz a pénzed. A második évben ez kamatozik

[500*(1+p)] * (1+p) stb.


Amelyik a nagyobb, azt választod.


600 = 500 * (1+p)^3

1,2 = (1+p)^3


köbgyököt kell vonni


p = köbgyök(1,2)-1 = 0,0626


Amikor a kamat nagyobb, mint 6,26%, akkor a második ajobb. Egyébként az első.

2014. szept. 30. 13:22
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. szept. 30. 13:55