Nagyék egy 107 cm átmérőjű plazma tv-t vásároltak, melynek teljesítménye 93 W, Kisék pedig 106 cm átmérőjű LED tévét, melynek teljesítménye 52 W. Nagyék naponta 6 órát használják, Kisék csak 2 órát. Nagyék többet fizetnek az áramért . Mennyivel fizetnek többet 1 hónap ( 30 nap) alatt csak tv ffogyasztása miatt? ( az áram ára legyen 40ft/kWh) Valaki megtudna nekem ezt oldani? Előre is köszi! :)2014. okt. 6. 19:32
1/3 anonim válasza:
Nagyék fogyasztása:
93w/óra
napi 6ó =93*6*30nap=16740w=16,74kw*40ft=669,6FT nagyék tv villanyszámlája
Kisék fogyasztása:
52w/óra
52w*2ó*30nap=3,12kw*40ft=124,8FT
669,6-124,8=
544,20Ft-tal többet fizetnek a tévézésért Nagyék.
2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi:)) el sem hiszed mennyit segítettél:)
2014. okt. 6. 19:49
3/3 anonim válasza:
Tudom ez csak feladat, de nekem volt 107-es Panasonic plazmám, és annak a hátulján a címkén maximális áramfelvételre 220 Watt körüli értéket mutattak, ami átlagos használat mellett olyan 140-170Watt. :P