Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogyan kell értelmezni ezt a határérték definíciót?

Figyelt kérdés

Tekintsük az (an) R-beli sorozatot.

Azt mondjuk, hogy az (an) sorozat határértéke az a eleme R (R felett vagy egy vonal, ami ugye a valós számok kiterjesztett rendszerét jelzi) elem, ha az a bármely V környezetéhez van olyan k(v) eleme N, amelyre an eleme V bármely n>k(v) esetén.


Igazából az a fő problémám, hogy nem tudom, mit jelentenek a betűk. Pl. hogy az az N hogy került oda?

Előre is nagyon szépen köszönöm, ha valaki segít!



2014. okt. 6. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:

n egy természetes szám,

an a sorozat n-edik eleme,

R a valós számok halmaza,

a a sorozat határértéke,

R vonást leírtad,

V egy valós intervallum, melyben benne van a (és a nem a határa),

k(v) egy függvény, mely a V-hez rendel egy természetes számot (tulajdonképpen nem értem, hogy miért kis v van benne),

N a természetes számok halmaza.


Azt hiszem, minden betűn végig mentem.

2014. okt. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a fogalmakat akarod megérteni, és majd utána azonosítod a nálatok használt betűkkel, akkor ezt ajánlom:

https://www.youtube.com/watch?v=GbUWxxi3rz4

2014. okt. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Akkor biztosan k(V) szerepel a definícióban, csak táblán kicsit nehéz megkülönböztetni a nagy és a kis v-t.


Köszönöm szépen, azt hiszem kezdem érteni!

2014. okt. 6. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!