Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy lélegzetvétellel, hány...

Alastor99 kérdése:

Egy lélegzetvétellel, hány részecskét szippanhatunk be Julius Cesar utolsó leheletéből?

Figyelt kérdés
Ha azt feltételezzük, hogy a részecskékkel nem történt semmiféle változás. És ha a Föld légkörének vastagsága: 15km, a Föld sugara: 370km( egyenletesen gömbölyű), a levegő nyomása: 10*5-en Pa (tíz az ötödiken), a levegő hőmérséklete: 0C fok és egy lélegzettel maximum 1,5 liter levegőt szívunk be és fújunk ki. Nagyon fontos lenne, mert ötöst lehet érte kapni fizikából. Köszi

2014. okt. 14. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:

a Föld sugara: 6370km! (a légkörének vastagsága is csak fele annyi!)

Aránypár:

x : y = y : z

x - a földi légkör molekuláinak száma

y - 1,5 liter levegő molekuláinak száma

z - a keresett molekulák száma

x/y kiszámítása: gömbfelület*vastagság / 1,5 liter

y kiszámítása: ha 22,41 literben 6*10^23 molekula van (normál állapot), akkor 1,5 l-ben...

2014. okt. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De most akkor kiszámítanád nekem mert nem nagyon értem, amit mondasz. Köszi
2014. okt. 15. 16:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, mert annak semmi értelme nem lenne, ha nem érted.

Keress valakit (szülő, testvér, barát...), aki elmagyarázza, mert ez szerintem egyáltalán nem bonyolult.

2014. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!