2 l sin2x l =1

l=abszolútértékjelek - a sin2x abszolútértékben van



2014. okt. 15. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el?
2014. okt. 15. 17:49
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából még nem találkotam abszolútértékes egyenlettel,így nem tudom,hogy most itt van (trigonometrikus egyenlet témán belül van).Addig biztos,hogy leosztok kettővel,az 1/2,ami sin30°,ami pí/6.
2014. okt. 15. 17:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Osztasz 2-vel:


|sin(2x)|=1/2


Melyik az a szám, amelynek abszolútértéke 1/2? Erre a kérdésre 2 megoldás van; 1/2 és -1/2, tehát 2 darab egyenletet kell megoldanunk:


1. sin(2x)=1/2


2. sin(2x)=-1/2


Ezeket az egyenleteket külön-külön kell megoldnai, és megoldásaik összessége lesz az egyenlet megoldása.

2014. okt. 15. 18:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Tehát a megoldások:

π/6 + kπ,

5π/6 + kπ,

minden k egész számra

2014. okt. 15. 18:38