Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Légy jó mindhalálig! SOS.1....

Légy jó mindhalálig! SOS.1. Mivel vádolja meg Misit Gyéres tanár úr? És miért? 2. Mivel zsarolja meg Misit Török János? 3. Hasonlítsd össze Orczyékat, Gimesiéket és Töökéket!

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm :D

2014. okt. 19. 11:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia !

Gyéres tanár úr, Misi osztályfőnöke, latin tanár, aki később érkezik az órára, Orczy és Misi pedig kiszöknek az iskolából, és a lakása előtt utána leskelődnek.

A tanár észreveszi ezt.

Szerintem szó szerint nem vádolja meg őket, hanem büntetésül egy magyar mondatot ad fel mindkettőjüknek, amit le kell fordítaniuk latinra.

Misié a következő: "Az is tolvaj, aki a mások bizalmát meglopja."


Török János azzal zsarolja meg Misit, hogy ha nem teljesíti, amivel megbízta, elárulja, megmondja a nagybátyjának, Géza bácsinak.

A megbízatás: szerelmeslevelet kell átadnia Doroghy Bellának és választ is kell hoznia szóban a levélre: "szívesen, vagy sehogyse"

Később, az utcán találkoznak, ekkor a táskáját cipelteti Török János Misivel, ekkor is fenyegeti, de meg is akarja vesztegetni pénzzel.

Misi nem fogadja el a 10 pengőt, amit János úr a kisdiák kabátjának zsebébe csúsztat. Misi nem is veszi észre, csak másnap találja meg.

A családok összehasonlítását már többször megírtam régebben, keresd meg itt, a Házi feladat kérdéseknél !

2014. okt. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Betudnád nekem linkelni az összehasonlítást? mert nem találom :(
2014. okt. 19. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!