Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kodolányi János Középiskola...

Kodolányi János Középiskola vagy a Tóparti a jobb (Székesfehérvár)?

Figyelt kérdés
A tanárok, tanítás, programok?

2014. szept. 22. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom aktuális-e még a kérdés, de megírom, hogy én mit gondolok.

Én Tópartis vagyok, de azt tartom életem egyik legrosszabb döntésének, hogy idejöttem. A programok jók szoktak lenni. A tanárok néha úgy kezelnek, mintha időmilliomos lennél, mintha másról nem szólna az életed, csak a tanulásról. Egy versenyistálló. Úgy gondolják, hogy te simán megtanulsz egyik napról a másikra 50 oldalnyi anyagot 15 évesen. Napersze....

Az egész hely nagyon sznob. Tele van elkényeztetett, gazdag csitrikkel és "nagymenő" méggazdagabb fiúkkal. Itt mindenkinél 20000-esek folynak a csapból.

Emellett a tanítás színvonala is hagy némi kívánnivalót maga után, de ezt egy kommentben nem szeretném részletezni.


A Kodolányiról annyit tudok mondani, hogy ott is vannak nagyon jó programok, nyelvi napok (ami szerintem zseniális ötlet).


Szóval a helyedben, mindenképp a Kodót választanám a Tóparti helyett, ha nem akarsz sznobokkal tölteni éveket.


19/L

2015. jan. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is a Tópartiba járok, de nem érzem azt, amit az előző válaszoló írt. Szerintem tanulásszempontjából a Tóparti sokkal erősebb és színvonalasabb, mint a Kodolányi. Ezt a suli eredményei is mutatják. Nem véletlen, hogy az országos rangsorban ott állunk ahol. Székesfehérváron a Tópartit a Vasvári és a Teleki követi, a Kodolányi messze mögötte. Amilyen versenyen ott van a Tóparti ott tutira dobogós helyen végez. Jók a suli programjai, megpróbálják színesíteni a diákéletet karaokeval, tutajversennyel, valentin nappal, tópartihéttel, kiállításokkal stb.

A tanárok követelményei teljesíthetők. Nem tudom velünk még nem történt olyan, hogy 50 oldalt kellett volna megtanulni.... de biztos...... Egyébként ha óra előtt simán odamész a tanárhoz és megmondod, hogy most ne feleltessen, mert blablabla, vagy osztályszinten megkéritek, hogy következő órán írjatok azt általában teljesítik is.

Ezt a sznobos dolgot sem igazán tapasztalom, jó persze vannak tehetősebb szülők gyerekei, de ők is inkább a 6osztályoson és nem érzem azt, hogy ők most felvágnának. Valamint senkit nem láttam még a folyosón 20ezessel rohangálni, de szóljatok ha tévedek :D

2015. febr. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!