Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Aki olvasta a légy jó mindhalá...

Aki olvasta a légy jó mindhalálig-ot az segítene nekem?

Figyelt kérdés

Mik a regény keletkezési körülményei? (társ-i, történelmi háttér, személyes sorsa)

Milyen megpróbáltatásban van része Misinek a felnőtt világban ?

Milyen esemény fűződik hozzájuk ? (Böszörményi kése, cipőkenőcs, reskontó)

Kik képviselik a regényben :

-a városi nagyúri életet

-a lecsúszott dzsentriket

-tisztességes személyek

-hatalmat

Mi a mű tetőpontja és megoldása ?


2010. jan. 25. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Sokat segítene, ha esetleg elolvasnád. Ha nem mással iratod meg a leckét, akkor te sem maradnál műveletlen.
2010. jan. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Első vagyok: ha elolvastad és mégsem tudod a válaszokat (bár ezt nem hiszem, nem olyan bonyolult mű, nem véletlenül általános iskolás tananyag) akkor szívesen segítek de nem hiszem, hogy akár egy rövidítés is volt a kezedben:(

És gondolom holnapra kell...

2010. jan. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pedig ez annyira alap:( Hívd a netet segítségül,ott vannak fent kész dolgozatok,kicsit lehet bogarászni kell,de akkor talán majd ragad is valamennyi.
2010. jan. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2010. jan. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ez a nagyon egyszerű könyv nem megy, akkor mi lesz később? Ha viszont kisegítőbe jársz (ott lehet hogy tényleg nehéz) akkor segíthetünk, de akkor meg nem hsizem, hogy ezt adták fel....:)
2010. jan. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Figyi ... kitűnő tanuló vagyok és válogatott sportoló...

Csehországba mentem, ezért nem tudtam elolvasni és kellene, de az ilyen parasztok ne írjanak ...

A legfontosabb, hogy mik a keletkezési körülményei.. ezt hol találom ?

2010. jan. 26. 19:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát besz@rok... Csehországba ment egy válogatott sportoló...

Te nem vagy olimpikon véletlenül?


Keletkezési körülmények: 1922-ben jelent meg, a Tanácsköztársaság bukása nagyban hozzájárult a regény születésének, mert az írót több csoportból kizárták ebben az időben (1919 vége-1920 eleje).

2010. febr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!