Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Madách Imre: Az ember tragédiája?

Madách Imre: Az ember tragédiája?

Figyelt kérdés
Mi lehet a történeti színek szerepe? Ez az egyik tételem és mit kéne ebbe leírni? Írjam le az összes történeti szín eszméjét , meg , hogy melyikben csalódott Ádám? Valami tippek , hogy mit is kéne írnom ebbe a tételbe?

2014. okt. 25. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Én azt fejteném ki, hogy egyes történelmi eszmék és történelmileg determinált magatartásformák parabolája a dialektikusan egymásba fűződő történeti színek sora.
2014. okt. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe Hubay Miklós "Aztán mivégre az egész teremtés?" című gondolatébresztő munkáját, de elég nagy a Tragédia szakirodalma. Számos monográfia és részmonográfia is készült róla.
2014. okt. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló!

Ezt elmondanád egy kicsit magyarosabb szavakkal ? Mert ebből aztán nem sok mindent értettem.

2014. okt. 26. 10:07
 4/7 anonim ***** válasza:
A szemantikai vagy a lexikai dekódolás nem megy?
2014. okt. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyik sem . Azt sem értem , hogy most miről beszélsz. Egyik szóról sem halottam még.
2014. okt. 26. 15:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden szó, amit leírtam, a középiskolai tananyag része. Akkor egyszerűen csak írd le, milyen eszmét és magatartást parabolizál egy-egy szín és milyen korrelációban vannak ezek egymással.
2014. okt. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Hát mi sosem használtunk ilyen szavakat a középsuliban. Am te valami magyar tanár vagy?

2014. okt. 27. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!