Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A "drága" angol tanárunk...

A "drága" angol tanárunk olyan házit adott, hogy miben jobbak a férfiak, és miben jobbak a nők? . Mindkettőhöz legalább 10-10 dolgot kell írni?

Figyelt kérdés
Azokkal kíméljetek, hogy a férfiak jobbak a vezetésben, meg a szerelésben, a nők meg a főzésben, gyereknevelésben...
2014. nov. 2. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Ezt én nem írnám meg. Adjon egyest, vagy húzzon vissza a 19. századba ilyen gondolkodással, pont nem érdekel, mert ez a feladat szimplán gyökérség, és rendkívül visszamaradott sztereotípiákon alapuló gondolatvilágot tükröz, amelyet én személy szerint nem vagyok hajlandó magamévá tenni.
2014. nov. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Én ebben a formában ezt biztos nem írnám meg, sőt, szólnék a szüleimnek, hogy mi a feladat, hogy esetleg ha kedvük támad, ők maguk is elbeszélgessenek a tanárral. :)


Keresnék ellenpéldákat a leggyakoribb sztereotípiákra (nők jobbak a főzésben - sok férfi szakács, férfiak jobbak a sportokban - sok női sportoló, nők jobbak az érzelmek kifejezésére - sok férfi költő, író, férfiak jobbak a fizikában, kémiában - női fizikusok, kémikusok .. stb. És ezekhez konkrét példákat csatolni, hogy a kedves szűklátókörű tanár láthassa, nem csak a levegőbe beszélsz), és megemlíteném, hogy nem szabad hagyni, hogy ezek a sztereotípiák és a "nőknek a konyhában a helye" és hasonló mondások uralják a gondolatainkat és a tetteinket.

2014. nov. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van :) -köszönöm.
2014. nov. 2. 16:01
 4/8 chtt ***** válasza:
71%

No de mi van, ha a tanár nem sztereotípiákat vár, hanem csak annyit, hogy gondolkodj, és értékelni fogja az eredeti ötleteidet? Azt csak tippelem, hogy a húsz mondattal egy bizonyos nyelvtani szerkezetet is gyakorolnod kell.

Viszont kedves kérdező és hozzászólók, "remek" tanarak lesztek, mert gondolkodás nélkül beskatulyáztátok a tanerőt.

Az már csak apróság, hogy a nők általában jobb vezetők és a férfiak általában jobbak a főzésben... szóval miért is a tanár a "drága" meg a "gyökér"? Szimpla hf., gyakorlás, amiből akár klassz érvelős gyakorlat is lehet. Vajh Nektek miért háborgás jutott nyomban eszetekbe? Tán csak nem érintve vagytok? Kinek is kellene visszahúznia a XIX. századba? (Túúúdom, annyi piros pacsi a világon nincs, amennyit szeretnétek adni, de sajnos fejenként csak eggyel-eggyel dobhattok meg:)))

2014. nov. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak, hogy az angol tanár semmit nem tanított nekünk 3 év alatt.. Általános iskolai tudásom több, mint amit nála tanultam.. És még beszélni sem tud angolul..
2014. nov. 2. 16:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Haha, akkor én biztos beírnám a "nők jobbak a tanításban"t a listára, már ha férfi a tanár. :))
2014. nov. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 chtt ***** válasza:
100%

Beszélni én sem tudok, mégis remek tanár vagyok... legalábbis a tanulóim eredményei engem igazolnak. Viszont akkor visszavonom a korábbiakat. Nem tartom tisztességesnek, ha egy tanár nem tanít, ugyanakkor elvár. Ha elég bátor vagy, írd be, amit az előttem levő javall, vagyis hogy az ellenkező nemű tanarak jobbak... :)

(és ezzel együtt sem szép dolog a skatulyázás)

2014. nov. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Leírtam, és köpni-nyelni nem tudott utána, miután felolvastam. :D
2014. nov. 4. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!