Egy versenyen fiúk és lányok is részt vettek, összesen 30-an. Legalább hány fiú vett részt a versenyen?


Ha:A fiúk mindannyian ismerték egymást, de a lányok közül csak Hanna ismerte az összes fiút. A többi lány közül mindenki különböző számú fiú versenyzőt ismert, Panna a legkevesebbet, csak hetet.

A:20

B:18

C:16

D:14

E:12


2014. nov. 5. 20:24
 1/1 anonim ***** válasza:

A B a jó megoldás.

Egy egyszerű egyeenlettel megoldható: 30-x=x-6 ===> 2x=38 ===> x=18 x:fiúk száma

Mivel 30-an voltak összesen ezért az egyenlet bal oldala a lányok számát jelöli, ami ha mindenki különböző számú fiút ismer, de senki nem ismer 7-nél kevesebet és a legjobb esetet nézzük, akkor értelemszerűen egyenlő x-6-al (x-6 azoknak a lányoknak a számát adja meg akik mind kölünbőző számú fiút ismernek, de senki nem ismer 6-nál kevesebbet).

2014. nov. 5. 22:54