Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi volt annak a csatának a...

Mi volt annak a csatának a neve amely Bocskai első nagy győzelme volt Babínó felett?

Figyelt kérdés
Egy egyháztöri versenyt írok ha valaki tudja rá a választ vagy valami használható infó annak nagyon szépen köszönöm!

2014. nov. 6. 21:11
 1/1 chtt ***** válasza:

Bocs, hogy nagyon szőke vagyok, de ki vagy mi ez a Babínó? Így, hosszú í-vel, ó-val kutyafüle sincs róla a hálón, márpedig, ha Bocskaival kapcsolatos, legalább egyszer megemlíthetnék. Helyként találtam települést Montenegróban, Macedóniában és Lengyelországban...


Bocskairól annyit tudok, hogy a szabadságharcának első nagy győzelme Álmosdnál (1604. okt. 15.) volt, előtte meg az 1595-ös gyurgyevói győzelmet emeli ki minden forrás, kivéve ezt: [link] - ő Gyurgyevó elé rak még egy helységnevet:

...a Bocskai István vezetése alatt álló erdélyi sereg és a hadba hívott székelyek Vitéz Mihály havasalföldi vajda seregével egyesülve fényes gyõzelmet arattak Tergovisté-nál, majd Gyurgyevónál (Giurgiu) teljesen szétverték Szinán pasa Dunán átkelõ seregét...


bocs, hogy nem tudtam többet segíteni, talán valakinek akad majd részletes Bocskai életrajza

2014. nov. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!