Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segíttek ebben a matek feladat...

Werew kérdése:

Segíttek ebben a matek feladatban?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta piszkálja az agyamat, ez a feladat, szinte két éve... Idén megint a kezembe akadt, és ismét felbosszantott... Kérlek segítsetek! :)

A tóban úszik egy alma; a háromnegyed része a víz alatt, egynegyed része a víz felett van. Az almát egy hal és egy madár egyszerre kezdi el enni úgy, hogy a madár azonos idő alatt kétszer annyi almát eszik meg, mint a hal. Addig esznek így, amíg az alma fele elfogy. Hányad részét eszi meg a madár az alma felének?

Köszönöm szépen!!! :)



2014. nov. 7. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
2/3
2014. nov. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A hal eszik x et adott idő alatt akkor a madár 2x-et. Na most ugyanannyi ideig esznek mennyit ettek? A hal 1/3 at madár 2/3-at.
2014. nov. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eleinte én is erre gondoltam, csak az almának csak a negyede úszik a víz tetején. Gondolom, ami a víz alatt van, azt nem tudja megenni a madár. A kérdés lehet becsapós is :)) nem írja benne, hogy a madár lebukik-e a víz alá
2014. nov. 7. 16:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Akármennyit esznek benne akárhonnan mindig negyede lesz a víz felett. Én egyszerüen nem releváns részletnek értelmeztem.
2014. nov. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!