[link]
2014. nov. 8. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Értelmezési tartomány: azon számok halmaza, amelyekre elvégezhető a művelet (értelmezve van rajta).


Az elsőnél pl. (x^2+4x+4)/(x+2) a törtünk. Ez a tört minden valós számra értelmezhető, viszont van egy buktató: ha x=-2, akkor ((-2)^2+4*(-2)+4) / (-2+2)=(4-8+4)/0 = 0/0. Nullával való osztás pedig nincs értelmezve. VISZONT ha a számláló és a nevező is 0, akkor ott rendszerint egyszerűsítéssel megszűnik ez a gond (a miértekbe most ne menjünk bele).


x^2 + 4x +4, gondolom tanultatok azonosságokat, többek közt azt, hogy (a+b)^2 = a^2+2ab+b^2. Ez esetben ez a tag felírható úgy, hogy (x+2)^2, így a tört lesz (x+2)^2 /(x+2), itt egyszerűsíthetsz (x+2)-vel, és kapod eredményül, hogy (x+2). Ez pedig már minden valós számmal értelmezve van.


Egyszerűsíteni rendszerint szorzattá alakítással, azonosságok észrevételével tudsz, különösen az előbb említett (a+b)^2 és társa, az (a-b)^2 az, amit ismerned kell. A többi feladatot meghagyom most neked :D

2014. nov. 8. 20:29
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt a videót megnézheted, szerintem hasznos lesz:

https://www.youtube.com/watch?v=Du7rSaTJeMU

2014. nov. 8. 21:35