Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Németesek! -ban, -ben ragot...

Németesek! -ban, -ben ragot elmagyarázná valaki?

Figyelt kérdés

Igazából azt kéne leírnom, hogy "a fizikateremben" (Physiksaal), de ha már ezt kérdezem, megköszönném, ha valaki megmagyarázná, hogy mi ennek a logikája, mert én már nagyon belezavarodtam :D (-ba,-be ragok miatt:D)

Esetleg részes esetet, vagy tárgyesetet vonzz?



2014. nov. 11. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:

"in" + Dativ eset (részes eset)

Az eset a fontos, mert az "in" állhat tárgyesettel is, de olyankor meg -ba,-be a jelentése

2014. nov. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ha a hová? kérdésre válaszol, akkusativot vonz, ha a hol? kérdésre akkor Dativot
2014. nov. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vagyis az "in" a elöljáró, az utána következő főnevet kell ragozni, ugye a "r Physiksaal" az alany esetben van. De ide meg részes esetben (Dat) kéne. "in dem Physiksaal" lenne, de ha a főnév seml.nemű, akkor

részes esetben sokszor összeolvad az elöljáró meg a névelő, vagyis "im" lesz

2014. nov. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Óóó hát nagyon szépen köszönöm mindenkinek :D főleg neked, utolsó. Pont a das-os főnevek miatt zavarodtam össze (ugye "im"). De most már így értem.

Ment a zöld kéz ^^

2014. nov. 11. 20:56
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha esetleg még visszanézitek, bocsi, feltennék még egy kérdést xD :))

Ha azt akarom írni, hogy pl. "a 8-as tanteremben", azt hogy írjam le németül? Az a lényeg, hogy a tanterem meg legyen számozva.

2014. nov. 11. 20:59
 6/6 anonim ***** válasza:
általában csak simán mögé teszed a számot. pl: a 2eds tanteremben - Im (In dem) Klassenzimmer zwei.
2014. nov. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!