Egy egységnyi átmérőjű körvonalat három pontja 3:4:5 arányú ívekre bontja. Mekkora a területe az osztópontok által meghatározott háromszögnek?

2014. nov. 15. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az ívek aránya 3:4:5 akkor a középponti szögek aránya is ugyanennyi.


Számoljuk ki a három szöget:

3+4+5=12


3/12*360=90

4/12*360=120

5/12*360=150


A háromszögek egyenlő szárúak, a szárak hossza a sugár, vagyis 1. A közbezárt szöget most számoltuk ki.


T = 1*1* sin alfa/2


Helyettesíts be és kijön a három terület.

2014. nov. 15. 16:08
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, a kérdésem még annyi lenne, hogy ha kiszámolom a 3 területet, és össze adom, akkor én (3 + gyök(3))/4 -et kapok, a megoldás szerint meg (3 + gyök(3))/16 -ot kellene kapni :s nem tudom mit ronthatok el :S
2014. nov. 15. 16:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is (3 + gyök(3))/4 jött ki.
2014. nov. 15. 16:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja rájöttem.

Az átmérő 1, nem a sugár.


Ezért T = (1/2*1/2 * sin alfa)/2

2014. nov. 15. 17:00
 5/5 A kérdező kommentje:
tényleg!! :) köszönöm :)
2014. nov. 15. 17:17