Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Határozzuk meg a négyzet...

Határozzuk meg a négyzet többi csúcsának koordinátáit, ha P (-1;2) és a Q (5;-3) a négyzet két szemközti csúcsa?

Figyelt kérdés

És igazából ezt sem tudom megcsinálni :S én tényleg nem értem ezt az anyag részt. :(

Egy szabályos hatszög egyik csúcsa A (1;0) - Határozzuk meg a többi csúcsának koordinátáit, ha az O (0, 0) pont a hatszög középpontja?


2014. nov. 18. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:

az elsőt grafikusan a legegyszerűbb megoldani

meghúzod az x=5 az x=-1 az y=2 és y=-3 egyeneseket és leolvasod

persze az egyenesek metszéspontjainak egyenletével is lehet játszani csak az nem ilyen gyors (főleg ha sose csinált ilyet az ember)


a hatszöget pedig háromszögekre lehet osztani

2014. nov. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az adott két pont felezőpontja ( 2,-1/2) a a négyzet "középpontja". Innen ugyanaz a feladat, amit tegnap szépen megtárgyaltunk:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

Így már meg tudod oldani?

2014. nov. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A második feladat sok megoldási módja közül én ezt választottam:

[link]

Érthető a menete?

2014. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi, ez igy érthető :)
2014. nov. 18. 19:59
 5/7 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki megtudná válaszolni, hogyha az O (0,0) az A (1,0) ponttal szomszédos akkor, hogy kapjuk meg a többi csúcsot? mert az előzőt megértettem és azt gondoltam, hogy az alapján majd megtudom csinálni ezt a példát is, de sajnos nem :S
2014. nov. 21. 11:42
 6/7 anonim ***** válasza:
"O (0,0) az A (1,0) ponttal szomszédos" Ez most négyzet vagy hatszög?
2014. nov. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elnézés, elfelejtettem, hogy két feladat van kiírva. Szóval erről a példáról lenne szó : Egy szabályos hatszög egyik csúcsa A (1;0). Határozzuk meg a többi csúcsának koordinátáit, ha az O (0, 0) pont a hatszög A-val szomszédos csúcsa?
2014. nov. 21. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!