Matek házi (egyenlet) hogyan?


Kérlek segítsetek megoldani. Azok amik be vannak karikázva, 3 feladat. De abból az f és a g feladatot szerintem tudom, bár ha valaki ráér, megcsinálhatná, leellenőrizném vele, de az annyira nem lényeg. Inkább az e feladat az, amivel nem tudok mit kezdeni. Valaki??

[link]


2014. nov. 24. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Fordítást lehetne kérni a feladathoz?
2014. nov. 24. 16:02
 2/4 anonim ***** válasza:
f(x)=-x(x^2-2x-24)=-x(x-6)(x+4)
2014. nov. 24. 16:06
 3/4 A kérdező kommentje:

Elvileg a feladat ez lenne: Határozzuk meg a függvény tengelyekkel való metszéspontját. Vázoljuk fel a gráfot a GTR (egy speciális számológép) segítségével. Nem ismerem az ilyen szavakat magyarul, de valami ilyesmi. Viszont nekem ez most tökmindegy, mi a feladat, csak valami egyenletféleként meg kéne oldani.

A másik kettőt úgy csináltam, hogy pl. x^2 = a és akkor az lett belőle (f feladat), hogy a^2-13a+36=0 és megoldóképlettel megcsináltam. De az e feladatot így nem tudom. Szóval nem tudom mit csináljak. Hogy oldjam meg?

A 2. válaszolótól nem értem, hogy ez most mi akar lenni.

2014. nov. 24. 16:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Az bizony nagy baj, mert akkor lövésed nincs az egészről! Ha f(x)=(x-a)(x-b)(x-c), az vajh hun a rákba meccheti az x tengelyt?
2014. nov. 24. 16:50