Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A nők erősebbek LELKILEG vagy...

A nők erősebbek LELKILEG vagy a férfiak? Tudtok nekem segíteni? Az irodalomból pl-t hozni lelkileg gyenge nőre, erős nőre? Ugyan úgy az irodalomból pl-t hozni lelkileg gyenge férfira, erős férfire?

Figyelt kérdés
Fogalmazást kell írnom erről a témáról, igazából nem nagyon tudok mit írni, de valahogy ezeket a példákat be kell illesztenem.

2014. nov. 30. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Dönteni nem tudok, ki az erősebb, de erős nőre példa Antigoné, vagy Pénelopé (Odüsszeusz felesége, vagy Gyarmati Fanni, vagy nézz utána nőknek, akik szüfrazsettek voltak, vagy akik korukban legelőször végeztek egyetemet, stb. Vagy ott volt Jeanne d'Arc.

Gyenge nőre most hirtelen nem tudok példát. Esetleg Bonny a Bonny és Clyde párosból, mert a szerelem elvette az eszét.

2014. nov. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Gyenge férfire példa:Joseph Sedley (Hiúság vására)és ugyanebből a regényből erős nő: Rebecca Sharp, gyenge nő: Emilia Sedley, erős férfi: William Dobbin. Ez a könyv ebben a témában egy kincsesbánya. Meg egyébként is nagyszerű. :)
2014. nov. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Előző vagyok. Az első kommentben szó volt az Antigonéról. Akkor lehet gyenge nő példájára: Iszméné.
2014. nov. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Megint az előző vagyok: Erős férfi: Pál utcai fiúkból Boka János.
2014. nov. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Megint én: Erős férfi-Biblia-József (Jákob fia)
2014. nov. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, és gyenge meg lehetne Geréb Dezső, hogy én is csatlakozzak az előzőhöz. Első vagyok egyébként.
2014. nov. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
32%

Férfik közözz több a gyilkos, öngyilkos, drogos (alkesz is ide számít), erőszak tevő, elmebeteg.

A nők erősebbek lelkileg.

2014. nov. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2015. jan. 18. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!