Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Határérték számítás! Mit...

Határérték számítás! Mit ronthattam el?

Figyelt kérdés

[link]



wolframalphaban ellenőrizve a végeredmény 0 lett, de a számításaim szerint pedig plusz végtelen.... Hol a hiba ?

Kaphatnék segítséget ?


2014. dec. 22. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csináltad.

(Bár azokat az idézőjeles végtelen/végtelen cuccokat szerintem elhagyhatnád, a felső sor és az alsó sor végére elég egy-egy végtelen.)


És a Wolframalpha szerint is:

[link]

2014. dec. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

akkor ezek szerint a wolframalphába nem jól írhattam...

Köszönöm szépen ,h írtál! Igen ,tudom az idézőjel nem kellett volna,csak megszoktam :D . de vizsgára leszokok..

2014. dec. 22. 15:04
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

A tört ugyanoda tart, mint -7*x^5/8 a többi taggal nem kell foglalkozni.

Ez lenne a lényegi rész, de a te felírásodból nem látszik normálisan.

Fölül csak kiemeled az x^6-ont, alul meg teljesen el is tűnik.


Egyszerűen osszd le x^6-onnal a számlálót meg a nevezőt is, ne akard bonyolítani.


lim (-7x^5 + 3/x-1/x^5)/(8+5/x^5-7/x^6) = lim (-7x^5/8)



-7/8 van szorozva negatív végtelennel (x^5), ez eredmény +végtelen.


ln (+végtelen) = +végtelen

2014. dec. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ugyanezt írtam,mint te, végeredmény az lett,csak ahogyan a nevezőben kiemeltem az x^6-ot , nem írtam oda véletlen . De a jelölések ott vannak,h mi hova tart
2014. dec. 22. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!