Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika feladat, pls:Számít...

Liiiz*-* kérdése:

Matematika feladat, pls:Számítsd ki a kétjegyű tízes számrendszerbeli számok számjegyeinek összegét!?

Figyelt kérdés

2014. dec. 25. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az 180 darab számjegy. Az nem sok. Egy órája írtad ki a kérdést, ha 15 másodpercenként csináltál volna meg egy olyan szintű összeadást, hogy 187+6, akkor mostanra már bőven meglennél, és talán arra is rájössz, hogy hogyan kell 2 perc alatt megoldani a feladatot. Amúgy a végeredmény 450.
2014. dec. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Illetve 855… Bocsánat!
2014. dec. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Számold ki hogy az 1, 2, 3, 4.... számok hányszor szerepelnek benne és add össze őket!!!!!!!!!!
2014. dec. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

10*(1+2+3+...+9)+9*(1+2+3+...+9)

az első szorzat a 10-es helyiértékek, a második az 1-esek.

2014. dec. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Ezeknek a számoknak az összege kell: 10 ; 11 ; 12 ; ... 97 ; 98 ; 99.


Vegyük észre a következőt: adjuk össze az első és az utolsó számot: 10+99=109. Most a másodikat és az utolsó előttit: 11++98=109, és a harmadikat és az utolsó előtti előttit: 12+97=109. Nem nehéz belátni, hogy ha páros sok szám van, akkor mindegyik számnak van olyan párja, amivel az összegük 109 lesz; legyen az egyik szám 10+h (h nemnegatív egész), ekkor a párja 99-h lesz, mivel (10+h)+(99-h)=109 ((h-h=0)).


Nézzük meg, hogy hány számunk van; 1-től 99-ig 99 szám van, 1-től 9-ig 9, tehát 10-től 99-ig 99-9=90 darab szám van, ennyiből 90:2=45 számpárt tudunk alkotni, melyeknek értéke (a fentiek alapján) 109, ezzel a számpárok összege 45*109=4905, és mivel az összes szám benne van valamelyik párban, ezért az összes számot összeadtuk, következésképp a kétjegyű számok összege 4905.

2014. dec. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kedves előző, remekül alkalmaztad a "kis Gausst" a számok összegére. Csak sajnos a SZÁMJEGYEK összege a kérdés. Sok hűhó semmiért...
2014. dec. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igaz, félreértettem a kérdést, de egyáltalán nem volt "sok hűhó semmiért"; egyfelől azért, mert legalább ezzel a gondolatmenettel is gazdagodhat a kérdező, és egyébként sem hiszem, hogy a te tiszted eldönteni, hogy mi hasznos és mi nem, hanem a kérdezőé.


Másfelől, attól te nem leszel a "HVCS", hogy le tudsz írni egy végeredményt mindenféle indoklás nélkül. Én legalább vettem a fáradtságot, és leírtam mindent részletesen, hogy a későbbiekben ne legyen vele gondja. Gondolom a te matektanárod sem díjazta a dolgozatban, ha odaírtál egy végeredményt...


És még egy dolog, zárásként; nem kell rögtön arra asszociálni, hogy "én sz*rt*m a spanyol viaszt", bár igaz, odaírhattam volna, hogy ezt ki találta ki, és oda is akartam, csak valahogy lemaradt. Úgyhogy légy kedves, hagyj fel ezzel a flegmázós stílussal, mert nem áll jól neked.

2014. dec. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

kedves 76%-os!

Nem volt szándékomban sem flegmáskodni, sem megbántani téged.


Haladjunk sorban:

Hasznos gondolatmenettel gazdagodott a kérdező,ez igaz. Amikor azt mondtam, hogy remekül alkalmaztad a módszert, nem ironizáltam, tényleg jól elmondtad. Azonban a módszer itt nem alkalmazható, így lehet, hogy a kérdezőnek hasznos, de ha dolgozatban kapja meg a kérdést, és leírja ezt, 0 pontot kap (ezért írtam, mert a kérdező felpontozta a válaszodat, így elfogadta azt, vagyis jó szándékod ellenére félreértheti ezt az anyagrészt).


Az első kommented előtti kommentet írtam, ezt nem csak a végeredmény, hanem a levezetés is, az én matektanáraim ezt mind elfogadták volna ( középiskolásom mindig azt mondta, hogy a matekdogában ne írjunk naplót, mert az nem túl matekos). Azt elfogadom, hogy nem biztos, hogy a számítás leírásából magyarázatok nélkül rögtön megérthető a módszer, de szerintem nem baj, ha nem csináljuk meg 100%-osan a kérdező házi feladatát, hanem csak mankókat adunk.


Nem volt semmi negatívum, vagy plágiummal vádolás a kommentemben, még egyszer mondom, hogy elismerésként, írtam, hogy jól elmondtad a "kis Gausst" (főleg, hogy általában nem az találta ki a matek képleteket, akiről elnevezték, asszem a zseniális kis Gauss és a lusta tanár esete is csak legenda).

2014. dec. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Icsiro válasza:
0%
Érdekes volt a kommentelők pengeváltása, amit én egyszerű sima összeadással (excell tábla segítségével) ellenőriztem és valóban 4905 a végeredmény. Én nem értek a matekhoz sajnos.
2014. dec. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

> „Érdekes volt a kommentelők pengeváltása, amit én egyszerű sima összeadással (excell tábla segítségével) ellenőriztem és valóban 4905 a végeredmény. Én nem értek a matekhoz sajnos.”

A kétjegyű számok számjegyeit kellett összeadni a feladat szerint, nem a kétjegyű számokat. Az egy dolog, hogy a matekhoz nem értesz, de a szövegértést magyarórán is sulykolják elvileg.

2014. dec. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!