Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jól fordítottam ezeket az...

Jól fordítottam ezeket az angol mondatokat?

Figyelt kérdés

1. Minden nap buszal megyek suliba.

Every day I go to school by bus.


2. Néha elutazunk vonattal nyáron Budapestre keresztapámhoz.

Sometimes We travel by train in the summer Budapest my godfather.


3. Családomnak van egy autója minden hétvégén szoktunk menni vásárólni.

My family has a car every weekend we used to go shopping.


4. A falumban biciglivel szoktam közlekedni.

In my village I used to travel by bike.


5. Kedvenc közlekedési eszközöm a vonat mivel gyors és kényelmes.

My favourite means of transport is a train because it is fast and comfortable.


2014. dec. 29. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A második:


Sometimes We travel by train in the summer to Budapest to my godfather.

Csak annyi, hogy Budapest my godfather nem elég.


A harmadikban és a negyedikben a used to szerkezetet akkor kell használni, ha a cselekvés régen gyakori volt, de most már megszűnt.

a harmadikban például akkor használnád, ha az eredeti mondat úgy szólna, hogy régen minden hétvégén elmentünk vásárolni(de most már nem)


De ha azt akarod mondani, hogy minden hétvégén elmegyünk vásárolni(még most is), akkor azt mondhatod úgy, hogy we usually go shopping every weekend.


Ha azt akarod lefordítani, ami a magyar mondat, akkor itt nem használhatsz used to szerkezetet.Ennek mintájára a négyeset is ki tudod javítani.

2014. dec. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És az ötösben is the train, nem is a train, mert ugye a kedven közlekedési eszközöm a vonat és nem egy vonat.
2014. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 chtt ***** válasza:

Nem tudom, a tanarad mennyire megy rá az angol és a magyar mondat szórendjének különbségeire, de..

"every day" csak akkor kerül előre, ha valamiért külön ki akarod emelni, egyébként a magyar mondat szórendjétől függetlenül hátul a helye.

- I go to school by bus every day.

Az angol mondat szórendje alapesetben:

alany - ige - tárgy - határozók: hely-, idő-, mód.

- Sometimes we travel// We sometimes travel to Budapest to my godfather in the summer by train.

Ahogy előttem írták, a "used to" csak akkor használatos a "szoktam"-ra, ha... A jelenben történő szokásos cselekvésre (hatkor szoktam kelni) az egyszerű jelent használjuk. (ötödikes anyag... és az egyik leggyakoribb hiba - én is elkövettem annak idején:)

- My family has got a car, and we go shopping every weekend.

- I ride my bike in my village.

Az ötös mondat oké úgy, ahogy az előző javította.

2014. dec. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sokat segítettetek :)
2014. dec. 29. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!