Nem értem a kémiát!?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem értem a kémiát és meg szeretném tanulni, aki tud egy példaképletet akkor leírná nekem, hogy majd más számokkal be tudjam helyettesíteni. Feladat: hány gramm kénsav szükséges 300 köbcenti, 0,5 mol/ köbdeciméter koncentrációjú kénsav oldat készítéséhez? Nem értem és példára lenne szükségem! Aki tud példát mondani annak nagyon megköszönöm!

2015. jan. 6. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csináljuk azt hogy írok egy ugyanilyen feladatot más számokkal, azt megoldom, áttanulmányozhatod és gyakorlásképp megoldhatod a sajátodat.


Tehát tegyük fel hogy 650 cm3 0,2 mol/dm3-s kénsavat szeretnék készíteni. Először váltsuk át a térfogatot dm3-be mert a koncentráció is abban van megadva, 1000 a váltószám tehát itt ez 0,65dm3. Na most, már magából a koncentráció mértékegységéből is látszik a jelentése: 1 dm3 oldatban 0,2 mol oldott anyag van. Akkor egyenes arányossággal számítható, hogy ha nekem 0,65 kell akkor abban hány mol kénsav van:


1dm3 ---> 0,2 mol

0,65 dm3 ---> x


Megoldva x=0,13 mol kénsav kell az én oldatomba. De nekünk ez tömegben kéne, amihez kell a kénsav moláris tömege. Ezt a periódusos rendszerből kiolvashatjuk, csak össze kell adni az atomtömegeket. A kénsav az H2SO4, tehát a moláris tömege 2*(H)+(S)+4*(O)=98g/mol. Tehát 1 mol kénsav tömege 98 gramm, de akkor mennyi a 0,13 mol tömege mert nekünk annyi kéne. Hát, megint egyenes arány írható fel, hogy ha 1 mol tömege 98g akkor 0,13-é x g, megoldva: x=12,74 gramm. Ennyi kénsav kell a 650 cm3 0,2 mol/dm3-es kénsavhoz.


Na, most próbáld kiszámolni a tiédet és ha valami nem volna világos szólj.

2015. jan. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben! Nagyon szépen köszönöm!!! :)
2015. jan. 6. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!