Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Könyörgöm segítsen valaki!?

Könyörgöm segítsen valaki!?

Figyelt kérdés

[link] jpg


Segítsetek! nagyon ideges vagyok, egy ilyen feladatot sem tudtam még eddig magamtól megcsinálni, és a héten TZ-z írok. sajnos nagyon sokat hiányoztam a szünet előtt


én így képzelem el: [link]


sehogy nem jön ki a megoldás, most a szögeknek összesen 360foknak kell lennie. Próbáltam már a sinus tételt, meg simán a szögfüggvényeket. De nem jön ki. Most mit csináljak? Már maga az ábrám is rossz amit felrajzoltam?


Meg amúgy azt sem tudom, hogy most tökmindegy hogy hogy rajzolom meg ááá most az ott legyen derékszög a B pontban?



2015. jan. 6. 18:49
 1/4 A kérdező kommentje:
feladat: [link]
2015. jan. 6. 18:51
 2/4 A kérdező kommentje:
már megvan, rájöttem mit rontottam el
2015. jan. 6. 19:00
 3/4 anonim ***** válasza:

mindkét háromszögben külön külön kell kijönnie a 180 foknak.. utána mindkét 3szögben külön külön sinus tételekkel kijönnek az oldalak..

Nem fogom végigszámolni helyetted

2015. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hegyes szögek szögfüggvényei pedig csak derékszögű 3szögekben érnek valamit, más, általános 3szögekben az általánosabb alak a használatos (sin, cos tétel)
2015. jan. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!