Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell élményszerű...

Hogyan kell élményszerű tájleiró fogalmazást írni?

Figyelt kérdés
Sziasztok,kérlek tudnátok nekem segíteni hogy hogyan kell írni egy fogalmazást ami élményszerű ? A tanárunk ' A táj, ahol élünk ' címet adta meg a fogalmazásnak,de nem tudom hogyan kell ilyent írni élményszerűen,kérlek segítsetek nekem,sürgős,előre is nagyon szépen köszönöm

2015. jan. 7. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez valami primitív lokálpatrióta nyomorék lehet. Nyálas dolgokat kell írni, amiben isten meg haza, illetve olyankoat írni, hogy ha nagy leszel, akkor azért akarsz tenni, hogy a szomszéd marika néni, és minden nyugdíjas megkapja a tiszteletet, meg ostorozni kell a mai fiatalokat, hogy milyen tiszteletlenek. Azt is bele kell írni, hogy ez a legszebb táj a világon, és hogy mindig boldog vagy, hacsak láthatod, meg hogy régen minden jobb volt. Úgy kell hülyére venni az ilyen pedagógust, hogy ne vegye észre, hogy te valójában kiröhögöd, hogy mennyire ostoba, és kiszámítható.
2015. jan. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia !

Jajjaj.....ennél azért komolyabban !

A bevezetésben leírod, hogy tágabb hazád Szlovákia, de ennek az országnak egy festőien szép, táján, a Csallóközben élsz.

A város, ahol laksz hol helyezkedik el, milyen a környezete, milyen természeti szépségek, erdők, mezők, virágos rétek, szépen művelt földek, stb. találhatóak itt.

Úgy lehet élményszerű a fogalmazásod, ha elmeséled, sokszor kirándultál már a környéken, mit figyeltél meg, az állatvilágról is írhatsz, az emberekről, akik a falvakban élnek, esetleg milyen népviseletben járnak, ünnepek idején például, milyen népszokásokat ismersz, amelyeknek még mindig hódolnak az idős emberek.

Beszélnek-e esetleg tájszólásban, amely a Te számodra már kicsit idegen, Ti otthon már nem így beszéltek, de azért megérted őket.

Szereted a tájat, itt igazán otthon érzed magad, ismerős minden, ha csak beleszippantasz a levegőbe, már akkor is tudod, hogy hazafelé tartasz.

Szóval attól lehet élményszerű a tájleíró fogalmazás, hogy beleszövöd gondolataidat, érzéseidet, amelyek ehhez a tájhoz kötnek, amelyek miatt hazádnak, szülőföldednek érzed ezt a vidéket.

Én sajnos nem jártam a Csallóközben, amit írok, inkább általánosságok csupán, talán segít !

2015. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!