Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit írjak a angol napirendembe?

Mit írjak a angol napirendembe?

Figyelt kérdés

Szóval angolul kéne 15 pontból álló napirendet készítenem időponttal együtt de gőzöm sincs mit írjak.


( így 5. osztályban még egyáltalán nincs a diáknak angol szókincse nem is értem mit várnak el segítség nélkül).


Előre is köszönöm.



2015. jan. 11. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy olyan leckét adnak föl, amihez nincs szókincsed! Egészen biztos, hogy a napirend szókincse szerepel az ötödikes tannyagban, az egyszerű jelent azzal szokták tanítani. De ha valami rejtélyes oknál fogva nem lenne benne a tankönyvben az, hogy felkelni, mosakodni, reggelizni, elmenni az iskolába, akkor van szótár. (A stílusod alapján nem épp ötödikesnek gondollak.)
2015. jan. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm,de nincs tankönyvem iskola nem rendelte meg valami oknál fogva,ezért tettem fel e kérdést,mivel interneten sem találtam semmi érdemit.


Miből gondolod,hogy nem vagyok ötödikes ? Jó bevallom a értelmi szintem még egy másodikoséhoz sem ér fel,de ez nem ehhez a témához kapcsolódik szerintem.

2015. jan. 11. 19:16
 3/13 chtt ***** válasza:

Én sem nagyon hiszem el, hogy úgy adjanak fel leckét, hogy nem adtak hozzá szókincset, nem gyakoroltátok az órán. Ha így van, tessenek megreklamálni (udvariasan, nem a fenti zárójeles mondattal - szerintem erre gondolt az előző hozzászóló, nem ötödikesre jellemző a mondat, nagyon is felnőttes, szülős:))). Nem teheti meg (!) egy tanár, hogy előkészítés, gyakorlás nélkül adjon ilyen feladatot. Pláne akkor, ha nincs könyvetek. (Tudom, én is tanár vagyok.)


- felkelek

- megmosakszom

- felöltözöm

- megreggelizem (esetleg azt is, hogy mit, ha már tanultátok)

- suliba indulok (ekkor és ekkor)

- órák kezdődnek ekkor és ekkor

- általában ennyi óránk van egy nap

- suliban ebédelek/otthon ebédelek

- délután: - tanulok, sportolok, olvasok, játszom, számítógépezek, külön órákra megyek... (mind-mind lehet külön mondat)

- este vacsora (együtt a család:)

- tévét nézek / olvasok / számítógépezek

- lezuhanyzom / fürdök

- lefekszem


nézz utána a szótáradban, mihez vagyon szókincsed -- ha bemásolod ide, szívesen kijavítjuk

nem olyan vészes a dolog, mert magadról kell beszélni, így nem kell ragozni a szótárban talált igéket

ne akard túlbonyolítani, azt a szókincset használd, amit ismersz

pl.

I get up az 6 o'clock.

I wash my face, comb my hair.

I get dressed.

stb.

2015. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm,de szépen.


Felnőttes? Nem is gondoltam volna,eddig nekem mindig azt mondták,hogy gyerekesen kommunikálok és viselkedem mondjuk e utóbbi itt nem nyilvánul meg de mindegy.


Tanárnak is elmondtam,hogy nem is vettük a anyagot semmi közünk nincs a témához de feladja csak úgy, és pusztán azért kér ilyen " napirendes" házi feladatot mert bepöccent egy antiszociális diáktársamra.

De nekünk el kell végezni a feladatot....

2015. jan. 11. 20:18
 5/13 chtt ***** válasza:
100%

Jaj, de nem kedvelem az ilyet (pedig néha én is tudok igazságtalan lenni - "bepöccenek", nem nehéz, a fenyőbe is, viszont amikor lemegy a gőz agyamról, helyrehozom a dolgot - tudom, nem mentség, mindegy, ez így se meg úgy se nem tisztességes).


Szerintem ess neki, biztos sok szót tudsz már, én itt vagyok még egy-két órát, tényleg szívesen segítek, javítok.

2015. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Na hát te úgy vagy ötödikes, ahogy én. Gyaníthatóan 9.-es vagy, aki lusta megírni a leckéjét. Rossz helyen kopogtatsz.
2015. jan. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A "lusta" szót kikérem magamnak, most megyek 5.-es töri,földrajz versenyre ami nem kis készülődést igényel.

Ennyire hihetetlen,hogy 5.osztályos gyerekek is használják e oldalt?

2015. jan. 11. 20:32
 8/13 anonim ***** válasza:
Az se túl gyakori, de hogy te nem ötödikes vagy, az 1000%.
2015. jan. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
És már meg is van, mivel szóltad el magad, a szókincsedtől eltekintve: 5.-ben sajna nincs földrajz ... Ezt buktad ... (És ne gyere azzal, hogy nálatok van...)
2015. jan. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 chtt ***** válasza:
én sajnos jóhiszemű vagyok, és abszolút elhittem, hogy ötödikes... annak ellenére, hogy a zárójeles mondat tipikusan idősebbre vall (nővér - nem hatodikos, hanem legalább középiskolás - vagy szülő), de a stílus alapján most már én is hajlamos vagyok kételkedni :(
2015. jan. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!