Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Alá tudnátok támasztani, azt,...

Alá tudnátok támasztani, azt, hogy az emberi kapcsolatok elidegenülnek? Erkölcsi problémákról kell írnom, és a kapcsolatok elidegenülését gondoltam ki témának. Ezt kéne alátámasztanom, mi az emberek véleménye róla+ személyes vélemény

Figyelt kérdés
2015. jan. 12. 18:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia !

Éppen a tegnapi tv-híradóban láttam erre egy példát. Az egy lépcsőházban, egy emeleten lakók sem beszélgetnek egymással, még néhány udvarias mondatot sem váltanak, azt sem tudják, ki, kicsoda, csak köszönnek egymásnak, és továbbmennek.

Az utcán gyakran látni földön fekvő embert, embereket, szenvtelenül mennek el mellettük a járókelők, nem kérdezik meg, van-e szüksége segítségre esetleg ?

Egymással vitatkozó, veszekedő emberek mellett is érdektelenül mennek el mások, ha tettlegességre kerül a sor, akkor sem avatkoznak be,még ha nyilvánvaló is, hogy a gyengébbet, védtelenebbet bántják.

Nemrégen olvastam, hogy a járműveken való közlekedésben az ellenőrök a gyerekeket "pécézik" ki, megbüntetik őket, ok nélkül, amiatt, hogy nem megfelelő a jegy, amivel utaznak, vita van, és a felnőtt utasok közül nem sietnek a védtelen gyerek segítségére. Nálunk is előfordult hasonló eset, a buszsofőr akadékoskodott, igazságtalanul.

Nincs szánalom az emberekben a gyengébbel, kiszolgáltatottal, fogyatékossal szemben. Tanúja voltam, hogy egy vak embert becsaptak, holott éppen az ellenkezőjét várná el az ember. Tisztelet a kivételnek, szoktuk mondani, de gyakran előfordul hasonló.

2015. jan. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!