Derékszögű hűromszög oldalainak kiszámítása K és r ből?

K 15cm r 1cm az r a beírt kör sugara. Szükségem lenne az oldalakra.

2015. jan. 14. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:

a+b+c=15

a+b-2*r=c

a^2+b^2=c^2

ebből az r és a k adott

három ismeretlen három egyenlet.

próbáld meg kiszámolni.

2015. jan. 14. 13:09
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi sikerült, de már későn mert ebben az időpontban pont söröztem:d
2015. jan. 15. 22:52