Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mensa IQ teszten a 36 feladatb...

Mensa IQ teszten a 36 feladatból mennyit kéne 25 évesen helyesen megoldanom ahhoz, hogy az átlagot elérjem?

Figyelt kérdés

Érdekelnének tapasztalatok! Aki volt már ilyen teszten, kérem írja le, hogy milyen eredményt ért el, és kb. hány kérdést kellett jól megválaszolnia az eredményhez!

Hátha ebból ki lehet következtetni, hogy az átlaghoz mennyi jó válaszra lenne szükség.


2010. ápr. 8. 10:26
1 2
 1/20 anonim válasza:

Mivel a Mensa csak a felső 2%-ot "fogadja be", és a kérdésedből én arra következtetek, hogy te (kérlek ne haragudj meg) nem ebbe tartozol, szerintem felesleges elmenned.


Ezt viszont kipróbálhatod, bár ez nem "az" a teszt:

[link]

2010. ápr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik félreértettél. Miért gondolod, hogy csak a tagság miatt érdemes megcsinálni azt a tesztet? Én nem a mensa tagság miatt szeretném megcsinálni, hanem érdekel, hogy el tudnám-e érni az átlagot. Sokan mondják, hogy ezek a netes tesztek nem igazi tesztek, szeretnék kitölteni egy igazi tesztet. Ennyi. Csak kicsit félek, hogy átlag alatt teljesítenék. Ezért is érdeklődöm, mert ha pl. a 36-ból 25-30-at kéne helyesen megválaszolni egy átlagos IQ-hoz, akkor inkább meg sem próbálom.
2010. ápr. 8. 12:24
 3/20 anonim válasza:
Végül is kosárlabdázni sem csak az NBA játékosok szoktak. Sztem egy átlagot elérsz.
2010. ápr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Affene. Kutyafuttában kitöltöttem, és csak 91 lett :\
2010. ápr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:

Az első vagyok.

Na szóval én se vagyok Mensás, sose akartam az lenni. Persze én is próbáltam beazonositani, hogy kábé mekkora, vagy mennyi az IQ-m, de aztán rájöttem, hogy pontosan úgy sem lehet. Ez sokmindentől függ, ráadásul határokat adnak meg. Tehát én is azt javaslom hogy ha elmész, az átlagot, ha azt vesszük a 100-nak, akkor azt el fogod tudni érni.

Esetleg próbálj meg antikváriumban, könyvesboltban olyan könyveket venni, amikben van IQ-teszt is, nem muszáj egyszerre a Mensához futni... több is van ilyen.

Gondold csak el, legközelebb pl. a Eötvös gimiben lesz, aztán odamész, tiszta egy stressz, és pont akkor "lebénulsz", akkor mi van? Kapsz egy fals eredményt. Legjobb az ilyet otthon, kényelmes körülmények között megcsinálni nyugiban. Ha már egyszer úgysem akarsz tag lenni. (mellesleg az éves tagdijuk 8000 Ft... okos:-))

2010. ápr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Énse vok százas..csak 90-es xD
2010. ápr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Eh, én két doboz sör után kitöltöttem, 118 lett :D
2010. ápr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, a mensa teszt sokban különbözik ezektől a netes tesztektől, pl. ott kizárólag ábrás feladatok vannak. Kíváncsi lennék.
2010. ápr. 8. 14:16
 9/20 anonim válasza:
Nekem 102 lett. :S
2010. ápr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 sulfur ***** válasza:
Nekem a mensa féle teszt az ősszel 118-as lett. Volt 2 olyan kérdés, amin lusta voltam gondolkodni, csak találomra választottam választ. Lehet, hogy azok dobták meg a végeredményt? Vagy az, hogy már elmúltam 40.
2010. ápr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!