Márk2015 kérdése:

Kémia! Adott: 1000g 18 % fehérje tartalmú por, hány g 47% -os port adjak hozzá hogy 30%-os port kapjak a keverés végén?


2015. febr. 11. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:
706 g 47%-os port kell hozzáadnod.
2015. febr. 11. 16:46
 2/2 anonim ***** válasza:

képlet:


(m1 * w1) + (m2 * w2) = (m1 + m2) * w3


m - tömeg

w - tömegszázalék


behelyettesítve:


(1000*18) + m2 * 47 = (1000 + m2) * 30


rendezés:

18000 + 47 m2 = 30000 + 30 m2 / -30m2; -18000

17 m2 = 12000 /:17

m2 = 705, 88 g

2015. febr. 11. 17:31