Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jumbo adagolása?

Jumbo adagolása?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem , hogy hogyan kell a jumbot adagolni? mennyit kell és mikor ? illetve, edzés után ch + fehérje turmixot is iszok, amíg használom a jumbot addig ezt hanyagoljam? vagy hogy lehetne ezt szedni ezt a két dolgot? hallottam olyanrol is hogy dextrózt jumboval keverik, hogy vannak ezek ? (ne gyertek azzal hogy nézzem meg a dobozon meg a kanalon meg stb, mert nincs egyikse hozza!!)

2013. okt. 31. 15:03
1 2 3
 1/22 laci3311 válasza:
Hivatalosan tudtommal 220gramm egy adag. A dextróz pedig szénhidrát ami így is bőven van a jumboban, szerintem fölösleges együtt. Viszont majd jön egy nálam okosabb, és elmondja jobban:D
2013. okt. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy egy adag az a kanál ami benne van, ami elvileg 100-120g amit 1deci vizben kell feloldani. de ezt csak hallottam hogy valaki így szedi, de inkább javítson ki valaki, meg hogy ch+fehérje turmix (edzésután) mellé hova lőjem be a jumbot. :)
2013. okt. 31. 15:31
 3/22 laci3311 válasza:
Jumbo, vagy Jumbo Prof?
2013. okt. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, mekkora egy adag, hiszen a saját igényeidre kell szabni a mennyiségeket.

Remélem Jumbo prof.-ról beszélünk, mert a zöld nem egy jó termék(leszarom, milyen faja ch-k vannak benne, ha a fehérje a béka segge alatt).

Persze ha zöld van, akkor az van, de máskor ne azt vegyél.

Tömegnövelőt csak edzés után szabad inni, úgyhogy annyit igyál, hogy 0,5gxttkg fehérje meglegyen. A Prof-ban asszem 30-34 gramm fehérje van, tehát egy 60 kilós embernek 100 gramm kell belőle(mérd ki), egy zöldben meg 22(asszem), abból meg kéne egy 60 kilós embernek kell 140-150 gramm.


Dextrózt pluszba eszedbe ne jusson rakni.

2013. okt. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Ezt haveromtól kaptam ,sajnos csak jumbo :S kipróbálás céljából, 77 kg vagyok és 178centi.

és nekem nem is a tömeggel lenne baj, mert van is feleslegem a hasamon, hanem az izommal, előszeretném segíteni a fejlődését. és akkor a jumbo mellett edzés után ne is használjak ch+ protein turmixot? pihenőnapokon kell inni?

2013. okt. 31. 16:29
 6/22 anonim ***** válasza:

"és nekem nem is a tömeggel lenne baj, mert van is feleslegem a hasamon, hanem az izommal, előszeretném segíteni a fejlődését"


Miért, szerinted a Jumbo, meg az összes tömegnövelő arra lett kitalálva, hogy zsírban hízzál tőle? Ez is az izmok növekedésére van kitalálva, mi másra? Persze tömegnövelés közben jön zsír is, ez mindig így van.


A másik kérdésedet nem értem. Mi az, hogy fehérje+gyors ch nem kell? Vagy miii?? A Jumbo=fehérje+gyors ch, amit csak edzés utánra érdemes megtáplálkozni... A fehérje azért előnyösebb(praktikusabb), mert lehet nap közben is(akár egy lassú felszívódású ch-val párosítva), és edzés utánra, gyors ch-val is.

2013. okt. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Én úgy értettem, hogy nem szeretném hogy nagyon elhízzak tőle, én az izmokat szeretném kidolgozni nem 90 meg 100 kilora feltömegelni magam :D olyat szeretnék ami a legkevésbé okoz zsírosodást. hát a másik kérdésem az lenne hogy ha szedem a jumbot, akkor a szénhidrát és fehérje turmix edzés után nem kell ? nem kell más napszakba se, elég a jumbo?
2013. okt. 31. 17:09
 8/22 anonim ***** válasza:

Az izmot csak tömegnöveléssel tudod növelni(más kérdés persze, hogy van mérsékeltebb tömegnövelés, ésszel).

És edzés utánra miért kéne még fehérje+gyors ch, amikor a Jumbo ugyanaz.

Nap közben legyen meg a 2g*ttkg fehérje, és a 4-5g*ttkg ch. A ch lehet 3-4 is, ha nagyon félsz a zsírosodástól, de valamennyire így is fogsz.

Ezekből kéne összerakni:

ch:zabpehely, zabliszt, rizs, tk tészta, tk kenyér, sok zőcséég

fehérje: sovány húsok, tápkieg, tojás, túró(fehérjéből csak az állatit számold bele)

zsírok: omega3, lenmagolaj, halolaj, csonthéjasok.


Fehérje akkor kell ég nap közben, ha nem tudod bevinni a 2*ttkg-ot.

2013. okt. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm:) az lenne még a kérdésem, hogy akkor ezt a turmixot ha hanyagolnám(ch+protein) , akkor helyette melyik lenne a megfelelő így edzés után,előtt vagy esetleg közbeni tömegnövelő ? mert a Jumbobol sok kéne az én súlyomhoz, és nincs rá annyi keret, amennyit én fogyasztanék ebből, pl a Mass amiről azt hallottam h abbol egy adag 50g. vagy mit javasolnál ?
2013. okt. 31. 17:34
 10/22 anonim ***** válasza:

A gyors ch+ fehérje a legideálisabb edzés utánra(azért írtam, hogy nem kell, mert azt hittem, a Jumbon felül gondolkodunk).

Tömegnövelőből a Jumbo Prof, vagy ez a példány:

[link]

De a legjobb a tejsavó+gyors ch.

2013. okt. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!