Egy számsorozat minden tagja annak a számnak a fele,ahányadik tagja a sorozatnak.

Adjuk meg a sorozat első öt,valaminta 100.tagját!


2015. febr. 24. 18:12
 1/2 TamásTóth ***** válasza:

első tag = 1/2

második tag = 2/2 = 1

harmadik tag = 3/2

negyedik tag = 4/2 = 2

ötödik tag = 5/2

100. tag = 100/2 = 50

2015. febr. 24. 18:17
 2/2 anonim ***** válasza:
71%
Embert próbáló feladat.
2015. febr. 24. 18:21