Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika. Egy alapműszer mérésha...

Fizika. Egy alapműszer méréshatára 2mA vagy 80mV. Hogyan készíthetünk belőle 0.2 A méréshatárú ampermérőt? Hogyan készíthetünk belőle 10 V méréshatárú voltmérőt?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom értelmezni a feladatot. Tudom hogy úgy kell az ampermérő méréshatárát növelni hogy egy sönt-ellenállást kötünk rá párhuzamosan. De mivel a belső ellenállását nem adták meg nem tudom hogyan kéne nekiállni ennek a példának.

Előre is köszönöm a segítséget.



2015. márc. 2. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Megadták: 2mA vagy 80mV.

Az nem vagy, hanem inkább és.

A végkitéréshez a műszer sarkain 80mV lesz, és közben folyik a 2mA.

Belső ellenállása: 80/2= 40 Ohm.. (Ohm törvény R=U/I)

2015. márc. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért figyeld meg, hogy azért lehetett 80/2 osztást használni, mert mindkét adat m (milli) prefixumú volt.

Ugyanúgy 40 ohmos a 2A és 80V adatokkal jellemezhető műszer ellenállása. (Azért ez melegítene rendesen: 80*2=160W...)

2015. márc. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!