Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 8 fontos esemény a 2. Világháb...

8 fontos esemény a 2. Világháborúban?

Figyelt kérdés
Fel tudnátok sorolni 8 darab fontos eseményt év számmal ami a 2. Világháboruban történt , és az miért fontos ? Angliaban tanulok es nem tudom hogy mennyivel másabbak a '"fontos események " ott mnt itt , de ha lehet olyat írjatok ami angol szemszögből van.

2015. márc. 7. 11:52
 1/4 chtt ***** válasza:
100%

nem világos a dolog; honnajt kéne nekem itt Mo.-n tudnom, hogy mi a fontos az angoloknak?

a guglival szerintem többre mennél

ami kb. biztos (az évszámoknak Te is utánanézhetsz)

- a vh. kitörése, Leo. lerohanása

- az Anglia elleni légiháború

- a Szovjetunió megtámadása

- Pearl Harbor; Amerika belép a háborúba

- Midway szk-i csata

- Sztálingrád

- D-day

- V-day

- Hirosima/Nagasaki

és biztos akad még egynéhány

szemezgethetsz innen:

[link]

vagy innen:

[link]

és nyilván még ezernyi helyről (gugli > wwII major/important events)

2015. márc. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1918: Véget ér az első világháború; a győztesek ezután olyan sérelmeket okoznak a veszteseknek, amik egyenes következményei lesznek a második világháborúnak.


1929: A nagy gazdasági világválság felgyorsítja a szélsőségeg elterjedését.


1936: Olaszország, Németország és Japán szövetséget kötnek


1937: Japán megtámadja Kínát


1939: Németország is fegyveres terjeszkedésbe kezd Európában


1941: Európában már csak Angliával folyik számottevő harc; a Szovjetunió is bekapcsolódik a harcokba, miután német támadás éri, majd az Egyesült Államok is, miután japán támadás éri.


1943: Sikeres ellentámadásba lendülnek a Szövetségesek


1945: Legyőzik Németországot és Japánt; a győztes nagyhatalmak megállapodnak érdekszféráikban.

2015. márc. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen a válaszokat ! Meg valaki lenne szíves leírni h az utolsó válaszoló 8 állítása mert fontos ?
2015. márc. 7. 13:05
 4/4 chtt ***** válasza:

Szia, a három konferencia jutott még eszembe - Teherán, Jalta, Potsdam -, azt akár egy pont alatt felsorolhatod.


A #2 válaszoló nyolc pontja csak akkor jó, ha a feladatban benne van a II. vh-hoz vezető út is, ha nincs máris vesztett öt pontot egy dogában, merthogy a tanároknak van egy olyan elmebaja, hogy csak a kérdésre válaszolj. :)


Tudom, pirospacsit érdemlek, de úgy vélem, ha ez a feladatod, talán Te is kiguglizhatnád, hogy miért is fontos bármelyik esemény. Többet tanulsz vele, mintha itt kapsz valami jó... de nem egyszer kevésbé jó választ. :)

2015. márc. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!