4^log (3,4-es alapú logaritmusa) +log (2,4-es alapú logaritmusa), ezt, hogy tudom megoldani számológép nélkül?

Számológéppel 6 az eredmény.

#logaritmusfeladat
2015. márc. 8. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:

4^(3 4-es alapú logaritmusa) = 3 (a logaritmus definíciójából következik)

4^(2 4-es alapú logaritmusa) = 2 (ugyanúgy)

ha a hatványban összeadás van, az a szorzásnak felel meg (külön kiszámolod a 4-nek ezt a 2 hatványát és összeszorzod)

3*2=6

2015. márc. 8. 16:20
 2/3 anonim ***** válasza:
mer 3+1/2=6? dobd ki azt a számológépet, de előtte taposd meg
2015. márc. 8. 16:22
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es szerintem valamit elnéztél. Itt tényleg 6 a megoldás.
2015. márc. 8. 16:27