Kémia házi feladat! Rendezd az egyenleteket! Nekem ez nem annyira sürgős mert péntekre kell de mivel most van egy kis időm, szeretném ha segítene valaki megoldani! (? )


Cu +HNO3 -->

CuO +HNO3-->

Ag +HNO3-->

Ag2O+HNO3-->

CuO +H2SO4-->

CuO +H2O +NO2-->

Cu(NO3)2 +H2O +NO2-->

AgNO3 +H2O

CuO +H2O-->SO2

CuSO4 +H2O

NaOH +HCl-->

KOH + HCl-->

Ca(OH)2 +HCl-->

Mg(OH)2 +HCl-->

NH4OH+ HCl-->

Al(OH)3 +HCl-->

NaOH +H2SO4-->

KOH +H2SO4-->

Ca(OH)2 +H2SO4-->

Mg(OH)2 +H2SO4-->

NH4OH + H2SO4-->

Al(OH)3+H2SO4-->

NaOH+HNO3-->

KOH+ HNO3-->

Ca(OH)2 +HNO3-->

Mg(OH)2 +HNO3-->

NH4OH +HNO3-->

Al(OH)3 +HNO3-->

NaOH +H3PO4-->

Ca(OH)2+ H2CO3-->

Ca(OH)2+H2S-->

Tudom..elég sok! :( a válaszolónak meghálálom majd valamivel..csak szóljon! :S



2015. márc. 18. 13:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Akár még Péntek estig is jó lenne a válasz! Szinte BÁRMIKOR jó! Akár még ma is! Honap is!
2015. márc. 18. 14:05
 2/6 A kérdező kommentje:
Könyörgöm! :'(
2015. márc. 18. 15:00
 3/6 anonim ***** válasza:

2Cu + 8HNO3 = 2Cu(NO3)2 + 4NO2 + 4H2O (de töménységtől függően NO is keletkezhet)

CuO + 2HNO3 = Cu(NO3)2 + H2O

Ag + 2HNO3 = AgNO3 + NO2 + H2O (itt is igaz, ami réznél)

Ag2O + 2HNO3 = 2AgNO3 + H2O

CuO + H2SO4 = CuSO4 + H2O


Innentől pedig teljes képzavar az ezt követő 5 egyenlet. Szerintem el is írtál sok mindent, mert van ahol a nyíl után még kéntartalmú terméket is ír, holott nincs is kéntartalmú részecske kiindulásban. Érdekes.


NaOH + HCl = NaCl + H2O

KOH + HCl = KCl + H2O

Ca(OH)2 + 2HCl = CaCl2 + 2H2O

Mg(OH)2 + 2HCl = MgCl2 + 2H2O

NH4OH + HCl = NH4Cl + H2O

2Al(OH)3 + 6HCl = 2AlCl3 + 6H2O

2NaOH + H2SO4 = Na2SO4 + 2H2O

2KOH + H2SO4 = K2SO4 + 2H2O

Ca(OH)2 + H2SO4 = CaSO4 + 2H2O

Mg(OH)2 + H2SO4 = MgSO4 + 2H2O

2NH4OH + H2SO4 = (NH4)2SO4 + 2H2O

2Al(OH)3 + 3H2SO4 = Al2(SO4)3 + 6H2O


A salétromsavas reakciók ugyanazok, mint a sósavasaknál csak a Cl-t kell átírni NO3-ra. Pl.

Ca(OH)2 + 2HNO3 = Ca(NO3)2 + 2H2O


3NaOH + H3PO4 = Na3PO4 + 3H2O

Ca(OH)2 + H2CO3 = CaCO3 + 2H2O

Ca(OH)2 + H2S = CaS + 2H2O

2015. márc. 18. 19:41
 4/6 A kérdező kommentje:
Úristen! Nagyon köszönök mindent! Hálás vagyok neked!
2015. márc. 19. 17:12
 5/6 A kérdező kommentje:

CuO +H2O +NO2-->

Cu(NO3)2 +H2O +NO2-->

AgNO3 +H2O

CuO +H2O-->SO2

CuSO4 +H2O


ezeket az egyenletek valahogy nem is tudom megoldani mert ugyanígy van benne a tankönyvben! :/ ilyenkor mi a teendő? Vagy ilyenkor tudsz segíteni? :/

2015. márc. 19. 17:52
 6/6 A kérdező kommentje:

igent azt valóban elírtam..xD te tudsz valamit! :)

* CuO + H2O + SO2 -->

2015. márc. 19. 17:55