Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Aloha! Egy pöppet elakadtam a...

Aloha! Egy pöppet elakadtam a kémiaháziban és már mennék aludni pleez valaki help. (? )

Figyelt kérdés
Ím a kérdés:Egy alkin 2,08 grammjának elégetéséhez 4,90 dm3 standardállapotú oxigéngáz szükséges.Mi a vegyület összegképlete és neve?

2015. márc. 17. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, 3 óra alvás mindenre elég kell legyen!
2015. márc. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Annyi a probléma,hogy már 2órája kémia házit csinálok és már annyira lezongorázódott az agyam,hogy még ezt a valószínűleg legegyszerűbbet sem tudom megycsinálni

:(

2015. márc. 17. 20:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Az alkinek általános képlete C(n)H(2n-2), 1 mol elégetéséhez szénatomonként 1 mol O2 kell (n)+ 4 hidrogén atomonként 1 mol O2 vagyis hidrogén atomonként negyed mol O2 -> (2n-2)/4 = 0,5n-0,5. A kettő együtt (n+0,5n-0,5) = 1,5n-0,5 -> ennyi mol oxigén kell egy mol elégetéséhez. Innen már menni fog? :)
2015. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,azt hiszem igen :)
2015. márc. 17. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!