Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A kőszívű ember fiai! Segítene...

A kőszívű ember fiai! Segítene valaki?

Figyelt kérdés

1. Írd a történelmi események mellé, mi történik velük párhuzamosan a regény szereplőivel!

március 13. - forradalom Bécsben

március 15. - forradalom Pesten

november - a bécsi forradalom leverése

december - Windischgratz támadása

december - a kormány Debrecenbe menekül

április - tavaszi hadjárat diadala

május 21. - Buda visszafoglalása

június - Orosz-osztrák támadás

augusztus 13. - világosi fegyverletétel

október 6. - az aradi 13 és Batthyány kivégzése

1849-50 - Haynau rémuralma


3. A Napfény és a holdfény című fejezet egyszerre visszapillantás és előretekintés. Elégedett lehet e a tetteivel Baradlayné? Mire számíthat a jövőben? Még melyik fejezetekben áll a kép előtt, a halott férjjel perelve?


4. Kövesd nyomon a csillagászattal és fényviszonyokkal kapcsolatos fejezetek sorát! Melyek tartoznak össze? Milyen rendszert figyelhetünk meg ebben a jelképhasználatban?


5. Kövesd nyomon Richárd emelkedését a katonai ranglétrán! A következő fejezetek utalnak rá: A másik kettő, Egy magányos lovag, Comedy of errors.


6. Állítsd számozással helyes sorrendbe a cselekmény elemeit, majd mindegyik utalást fejtsd ki egy-egy mondatban!

- Ödön bujdosik a magyar pusztán

- a huszárok hazatérnek Magyarországra

- katonai lázadást terveznek Richárd ellen

- Ödön utazása Oroszországban

- a bécsi forradalom leverése

- Ödön és Richárd Buda visszafoglalásakor

- Jenő és Richárd börtönben


7. Milyen véletlenek játszanak szerepet a cselekmény alakulásában?



Kösu



2015. márc. 20. 16:13
 1/6 A kérdező kommentje:
* köszönöm szépen a segítségeket előre is!
2015. márc. 20. 16:14
 2/6 anonim ***** válasza:

mi lesz ez, valami beadandó dolgozat?

mikorra kellene?

2015. márc. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyszerű kíváncsiságból kérdezem: miért nem olvasod el?
2015. márc. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, jövőhét utáni péntek. Második, elolvastam, de nem értem teljesen a végére és ezekre nem tudom a választ
2015. márc. 23. 17:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért nem vagy őszinte? Hogy elolvastad, de nem jutottál a végére, önmagában is ellentmondás, ráadásul itt az elejéről is vannak kérdések. Szóval elolvastad, de nem jutottál az elejéig sem.
2015. márc. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Miért akarsz te engem számonkérni? nyilván az elejét meg tudom oldani én is csak ami utána következik (amit még nem olvastam el) azt nem. Ezért írtam ki a kérdést.
2015. márc. 24. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!