Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A háromszög körét írt kör...

A háromszög körét írt kör sugara nincs benne a függvénytáblában?

Figyelt kérdés

Éppen érettségi feladatokat gyakorolok, és kellett volna a köré írt kör sugarával kapcsolatos képlet, rémlett, hogy van ilyen, de nem jutott eszembe és levezetni nem tudtam hirtelen. Sajnos a függvénytáblában sem találtam. Végül meglett a megoldás, rákerestem a neten.

R=a/2sin(alfa)=b/sin(béta)=c/2sin(gamma)


2015. márc. 23. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Enyémben megvan, 74.oldalon.
2015. márc. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem 2004-es kiadás van meg, amiben már van földrajz, informatika és csillagászat is. 74. oldalon nekem paraméteres egyenletrendszer van és hiperbola.
2015. márc. 23. 16:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Középiskolásoknak háromféle függvénytábla is forgalomban van: a régi fehér, a sárga és a zöld-fekete. A sárga 39. oldalán a síkidomok kerülete, területe összefüggés alatt található a háromszögre vonatkozó legfontosabb képletek között. A háromszög köré írható kör sugarát R-el, míg a háromszögbe írható kör sugarát r-el jelölik itt.

T=abc/(4R) Sz. Gy.

2015. márc. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a függvénytáblázatok matek részén mind a mai napig nem készült el valamilyen használati útmutató, pedig ezek már évek óta használatban vannak. Nagyon sok átfedés mellett léteznek olyan információk is, amelyek csak az egyikben és a másik kettőben nem (vagy fordítva) lelhető fel. Gyanítom, hogy hasonló lehet a helyzet a többi természettudományos részekkel is. Megértem a középiskolások nehézségeit. Sz. Gy.
2015. márc. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nekem sajnos nem a sárga van.

Érettségin vajon lehet több függvénytáblát használni vagy csak a legújabbat?

2015. márc. 28. 12:01
 6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy végül sikerült levezetnem a képletet. És jogosan lehet mondani, hogy az az igazi matektudás, ha az ember letudja vezetni. De érettségin, mikor az ember hajlamos bepánikolni és az idő is sürgeti, nem biztos, hogy képleteket szeretne levezetgetni.
2015. márc. 28. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!