Hogy lehet a köcetkező matekfeladot egyenlettel megoldani? Feladat lent.

Egy hajó két kikötő között lefelé 3,5 h alatt, felfelé 5 h alatt teszi meg az utat. A folyó sebessége 3 km/h. Hány km-re van egymástól a két kikötő?

2015. ápr. 9. 20:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Hajó sebessége v

lefelé folyás iránnyal v+3 Az út 3,5(v+3)

folyás iránnyal szemben v-3 Az út 5(v-3)

A két út egyenlő:

(v+3)3,5=(v-3)5

3,5v+10,5=5v-15

25,5=1,5v

v=17 km/h

A kikötő (17+3)3,5=70km re van egymástól

(17-3)5=70

2015. ápr. 10. 11:33