Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mekcsey István, Sárközi, Éva,...

Mekcsey István, Sárközi, Éva, Bornemissza Gergely és Cecey Éva külső jellemzése?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 10. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy nem olvasol régi magyar regényeket mert hosszú, az egy dolog. Hogy minket kérsz meg hogy házi feladatodat ezután megírjuk, az egy másik. De hogy arra lusta vagy hogy kinyisd az Egri Csillagokat a MEK-ből és rákeress az említett karakterek első megjelenésére, az már sok.


Mekcsey-t megkerestem neked:


A másik, egy rövid nyakú, köpcös legény, csak összefonva tartotta a karjait, és elnézett a Gergely válla fölött.


Gergely megütődve bámult rá. (Ez a bikafejű úrfi bizony még megveti!)


- Bornemissza Gergely vagyok - ismételte a mellét kidomborítva.


A bikafejű ránézett félvállról.


- Mi közöm veled, öcsém? Apródnak hallgass a neve.


Gergely elpirult. A szeme rávillant a gőgös ifjúra.


- Nem a te apródod vagyok! Akié pedig vagyok, az nem úgy hí engem, hogy hallgass, hanem úgy, hogy ne tűrj bántást!


A bikafejű végignézett rajta.


- No, majd ha kint leszünk az udvaron, megmondom neked a nevemet.


S a tenyerét érthető mozdulattal emelte meg.


Zoltay közéjük lépett.


- Nono, Mekcsey, csak nem izéled ezt a gyereket!

2015. ápr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Teljesen igazad van nem értem miér vagy ilyen lusta???
2015. máj. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Éva, és Cecey Éva ugyanaz.

Bornemissza Gergely: 6-7 éves gyerekként találkozunk vele először, már ekkor is bátor, Vicuskát védelmezi, jó megfigyelő, le tudja írni, hol jártak, ki vitte el őket,

A szökésüket is kiterveli, eszes, ügyes.

Ifjúkorában Török Bálint kiszabadítására indulva is hasznos tanácsaival segíti a vállalkozást, Cecey Évához, szerelméhez hűséges.

Az egri vár védelmében szintén bátorságról, találékonyságról árulkodnak tettei, Dobó Istvánt taktikai, hadászati kérdésekben is önzetlenül segíti.

Amikor kisfia megölésével fenyegetik, a saját érdekei elé helyezi a vár védelmének érdekeit, nem alkuszik a törökkel.

Nagyban hozzájárul a győzelemhez.


Cecey Éva, Vicuska: Gergely gyermekkori játszótársa, később szerelme, majd felesége.

Bátran követi Gergelyt mindenhová, hűséges hozzá, amikor a királynő udvarhölgye Budán, és férjhez akarják adni.

Gergely hadba vonulása után egyedül marad kisfiukkal, sajnos hibát követ el, amikor Jumurdzsákkal, a félszemű törökkel elengedi.

Kisfia elrablása után bátran indul keresésére, férfiruhában , elszántan a diákkal együtt találnak rá a titkos alagútra, okosan tervelik ki a bejutást a várba, még életük kockáztatásával is.

Megtartja adott szavát, amit Dobónak tesz, nem árulja el kilétét, így Gergely sem tudja, mi történt, és hogy a várban van.

Hazaszeretetét bizonyítja, hogy ő is harcol, meg is sebesül a vár védelménél.


Cigány: furfangos, szemtelen, de azért behízelgő, nyájas , kétszínű modorával leveszi a törököket a lábukról.


Ezeket a válaszokat erzsimama felhasználó régi válaszából másoltam ki neked.

Remélem segítettem:)

2016. máj. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!