Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika,11. évf kordináta-g...

Kamu profil kérdése:

Matematika,11. évf kordináta-geometria valaki segítene? Többi lent.

Figyelt kérdés

A feladat: Egy háromszög A csúcsából induló magasságvonal egyenlete: "y=x+2" az ugyanazon csúcsból induló magasság vonal: "Sa=3x-y=4". A "B" csúcs kordinátái (-2;2)...

Mi a "b" oldal egyenlete?

Nagyjából értem az anyagot, de ez most kifogott rajtam.:(



2015. ápr. 12. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egyik magasságvonal nem súlyvonal szeretne lenni?


Mert akkor a B csúcsot tükrözve a magasságvonalra ugye egy olyan B' pontot kapsz, ami rajta van az "a" oldal egyenesén (mivel a magasságvonal merőleges az oldalra). A B és B' pontokat összekötő egyenes tehát az a oldal lesz, ennek felezőpontján megy át a súlyvonal, így a súlyvonal és az "a" oldal metszéspontjára tükrözve a B pontot meg kapod a C pontot. Végül az AC egyenes lesz a keresett "b" oldal.


Ha jól írtad le a feladatot, akkor egyszerűen nincs megoldás, ha az én súlyvonalam helyett valamilyen más vonal van, akkor pedig valószínűleg bonyolultabb lesz.

2015. ápr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jah igen, az második az sulyvonal:) teljesen jó a feladat amit megcsinálták, csak az a baj h nekem egyenes egyenletét kell felírni, megszerkeszteni én is megtudom(azt tudom hogy normál vektor meg iranyvektorokkal dolgozunk órán de hogy ez hogy kapcsolódik hozza..?)
2015. ápr. 12. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!