Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tanuljuk matekbol az egyenlete...

Zsofi011 kérdése:

Tanuljuk matekbol az egyenleteket? Nagyon nem vagom a temat? Hat nem tudom, hogy mennyire lehet elmagyarazniirasban (mert meg szoban is bonyolult szamomra) de azert ha valaki szanna ram egy kis idot halas lennek, mert egy dolgozatot mentene nekem?

Figyelt kérdés
Peldaul: 2x+1=x+4 ez hogy jott ki?😲 vagy 3(x-2)=3x-6 (??) de ez meg a konnyebb emberek? De egyelore ezt sem ertem tehat elobb ezt kene megertenem? 15-(3a+6)=3? Lehet sok ez igy egyszerre, de 2 napom van a dogaig. Please everyone. Help me😢? Azert van mindenhol ? mert kijavitott, hogy tartalmazzon ? Is. Sorry

#matematika #egyenlet #2napom van csak #egyenletek..
2015. ápr. 17. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:

az addig oké, hogy amit csinálsz az egyik oldallal, azt kell csinálni a másikkal is? hogy az egyenlőség továbbra is igaz legyen


pl. 2=2

ha az egyik oldalhoz hozzá akarok adni 1-et, lesz belőle 3

de ahhoz hogy a másik oldal egyenlő legyen vele, annak is 3-nak kell lennie

vagyis oda is 1-et kell adni

2=2

2+1=2+1

3=3


eddig világos?

igyekszem a lehető legaprólékosabbal leírni

2015. ápr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem várom meg, hogy válaszolj, de ha valami nem világos, írj rám


a következő lépés, az x

ez egy ismeretlen, amit neked kell kiszámolni


ha azt mondom, hogy 2x=4, akkor azt úgy tudod kiszámolni, hogy mindkét oldalt elosztod 2-vel (hogy az egyik oldalon csak x legyen)

2015. ápr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a legfontosabb ilyenkor, hogy egy oldalra kell "vinni" az x-eket és a különálló számokat

itt:

2x+1=x+4

legyen a bal oldalon az x-es oldal, a jobb oldalon meg a számos oldal

a 2x+1-nél van egy felesleges 1-es, ennek a másik oldalon kell lennie

ahhoz hogy ez onnan eltűnjön, ki kell vonni (ha -1 lenne, akkor meg hozzá kéne adni)

így lesz: 2x=x+4-1 (mert a másik oldalból is el kellett venni azt az 1-et)

2x=x+3

a jobb oldalon most van egy x, ami nem oda tartozik, ezért ezt mindkét oldalból kivonjuk

2x-x=3

x=3

és ez a megoldás

2015. ápr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a többinek is ugyanez az alapja

3(x-2)=3x-6

felbontjuk a zárójelet (feltételezem ezt tudod hogy kell, ha nem, írj)

3x-(3*2)=3x-6

3x-6=3x-6

mivel a két oldalon pontosan ugyan az van, ez minden x-re igaz lesz

ennek ennyi a megoldása, nem kell tovább számolni

2015. ápr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

15-(3a+6)=3

itt is felbontjuk a zárójelet

15-3a-6=3

azért -6, mert + és minuszból - lesz

9-3a=3

a 9-et kivonjuk

-3a=3-9

-3a=-6

ezt most megszorozhatjuk -1-gyel, hogy a minuszok eltűnjenek

3a=6

és hogy megkapjam az a-t, elosztom az egészet 3-mal

a=2

2015. ápr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. Akkor ezek alapjan gyakorlok meg. Nagyjabol megvan mar... De meg fejlesztesre szorulok egy kicsit
2015. ápr. 18. 19:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy megláttam a kérdést, rögtön megijedtem, hogy miféle nehéz dolgot nem értesz. Aztán elolvastam és látom, hogy ja ez csak egy elsőfokú egyenlet.

Az egyenleteket 0-ra való redukálás után oldjuk meg, azaz az egyik oldalra csak 0 kerül.

Az alap formája így lesz:

ax + b = 0

Átalakítva megkapjuk az x-et.

ax = -b

x = -b/a

Figyelem, zárójel felbontása esetén, ha a zárójel előtt + jel van, akkor marad minden, csak a zárójel szimplán eltűnik. Azonban, ha - van előtte, az összes zárójelben lévő tag előjele megváltozik.

2020. márc. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!