Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy egyszerű, de mégis bonyolu...

Egy egyszerű, de mégis bonyolult kérdés? (matek)

Figyelt kérdés

Adott egy derékszögű háromszög aminek oldalai: 3, 4 és 5 egység. A kérdés az, hogy meg kell határozni annak az egyenesnek a helyzetét, ami a kerületét és a területét is megfelezi a háromszögnek.

Már órák óta próbálgatom, de nem jön ki. A területtel "semmi" gond nem volt, az elég hamar kijött, viszont a kerületet ugyanezzel az egyenessel bebuktam.


2014. okt. 6. 17:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

12 egység a kerülete


Magyarul az egyik saroktól kiszámolsz 6 egységet és összekötöd.

2014. okt. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Azt honnan tudod, hogy a területét elfelezte az egyenes?
2014. okt. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A területnél nem volt gond, ott így csináltam, de a kerületnél ez már nem volt jó.


[link]

2014. okt. 6. 18:26
 4/16 anonim ***** válasza:

ez a felező egyenes menjen át a két befogón, ekkor kapunk egy kis leszelt derékszögű háromszöget, ennek befogói legyen x és y


adott a két egyenlet, két ismeretlennel:

x + y = 6 (mert az eredeti háromszög kerülete 12)

(x * y) / 2 = 3 (mert az eredeti háromszög területe 6)


fejezzük ki x-et:

x + y = 6 --> x = 6-y

(x * y) / 2 = 3 --> (x * y) = 6 --> x = 6/y


tehát (x =) 6-y = 6/y

ebből kijön, hogy y = 3-gyök(3) és x = 3+gyök(3), vagy y = 3+gyök(3) és x = 3-gyök(3)


kerület: 3+gyök(3) + 3-gyök(3) = 6 ez jó

terület: (3+gyök(3)) * (3-gyök(3)) / 2 = 3 ez is jó

2014. okt. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
jaj de ostoba vagyok bocsi, előző hozzászólásom nem jó :\
2014. okt. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

illetve a gondolatmenet jó volt csak rossz szöggel próbálkoztam :D


a felező egyenes menjen át inkább a kisebb befogón és az átfogón, ekkor kapunk egy kis leszelt háromszöget, ennek oldalai legyen x (ami az átfogóból maradt) és y (ami a befogóból maradt) és a közbezárt szögének a szinusza ugye 4/5


adott a két egyenlet, két ismeretlennel:

x + y = 6 (mert az eredeti háromszög kerülete 12)

(x * y * 4/5) / 2 = 3 (mert az eredeti háromszög területe 6)


fejezzük ki x-et:

x + y = 6 --> x = 6-y

(x * y * 4/5) / 2 = 3 --> (x * y * 4/5) = 6 --> x = 7,5/y


tehát (x =) 6-y = 7,5/y

ebből kijön, hogy y = 1,7753 és x = 4,2247

2014. okt. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. okt. 6. 19:59
 8/16 anonim ***** válasza:
Ez egy KöMaL feladat, aminek a beadási határideje 11-e. Egyszóval amit csinálsz, az csalás.
2014. okt. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"Ez egy KöMaL feladat, aminek a beadási határideje 11-e. Egyszóval amit csinálsz, az csalás."


Mi a fa...... van???????????????????????????????


Én már réges rég nem járok iskolába!!!!!!!!!!!!!!!!

Felnőtt család anya vagyok! (34 éves)

Ezt a kérdést a lányom (aki 9 éves) egy barátnője kérdezte (a tesójának, aki nem tudom hány éves).


Báááááár, nem tudom, mit magyarázkodom egy feltételezhetően kis tizenéves kis senkinek!


Én nem tudtam megoldani, hisz jogász vagyok nem matematikus!!!! Plusz ugye nem ma jártam közép suliba.

Most miért probléma, hogy itt megkérdeztem?????


Vagy tudod rá a választ vagy nem!

Ha nem (és gondolom, hogy nem) akkor nem kell hozzá szólni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


De miért is én csalok?????????????????????

Szerinted nekem egy ilyen entyem-pentyem problémám van?


Gondolom az a fantasztikus valami amit fentebb írtál, valami olyan verseny, ahol ezek szerint most még nem de előbb vagy utóbb személyesen is meg kell jelenni, és számot kell adni a tudásról. Különben semmi értelme nem lenne!!!


Ki az a hül....e, aki eljátssza, hogy mindent tud aztán élesben, meg a nullát sem közelíti meg???????


Röviden:


Te nem tudod a választ, csak kötekedni akartál, ergo, minek szóltál hozzá a kérdéshez, ha NEM A KÉRDÉSRE VÁLASZOLTÁL???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

2014. okt. 8. 19:50
 10/16 anonim ***** válasza:
A KöMaL, vagyis Középiskolai Matematikai és Fizikai Lapok egy pontverseny, amin diákok nevezhetnek és egész évben, azaz ősztől nyárig tart. Ez a feladat benne van a szeptemberi számban, a C feladatok között és már másodszorra láttam gyakori kérdéseken kitéve. A beadási határideje okt. 10-e. Ha előtte kirakod a kérdést, bárki láthatja és válaszolhat rá, ezért ha versenyző vagy csalásnak minősül, ha nem vagy versenyző akkor pedig elronthatod vele a versenyt.
2014. okt. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!