Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Német fogalmazás! Magyarul...

Német fogalmazás! Magyarul már leírtam csak le kéne fordítani!?

Figyelt kérdés

Német 15-20 mondatos fogalmazást kell arról beadnom, hogy mi lesz 20 év múlva (Mein Leben in 20 Jahren.)

Ezen belül, hogy hol szeretnék élni (Fonyód), mi lenne a hobbim (Focizás, filmezés), család/gyerekek (női élettárs,2-3 gyerek) és a munkám (rendőr).


Magyarul így nézne ki:

20 év múlva lesz egy érettségim, és elvégzek egy rendészeti, tiszti iskolát, és nyomozóként fogok dolgozni. Már lesz egy jó, márkás motorom, de már gyűjtök autóra, házi mozim is lesz már, lakásom is remélem. Az egyenruhám mellett jó márkás pólóim lesznek, DVD-filmgyűjteményem. Családom még biztos lesz 2-3 gyerekkel és egy gyönyörű élettárssal.Fonyódon fogunk élni,mert nagyon szeretem ezt a várost. Sokféle sportban veszek részt, főleg fociban, mert azt nagyon szeretem csinálni. Lesz fegyverem, önvédelmi pisztolyom, ha 18 leszek, le fogom tudni tenni már a fegyvervizsgát is. Lehet, hogy ez csak 20 körül lesz meg, amikor kijárom a rendészeti sulimat. Lehet, hogy ezek a terveim nem sikerülnek, de remélem, hogy inkább igen.De ehez még nagyon sokat kell tanulnom.


Előre is köszönöm a segítséget!



2015. ápr. 23. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Tisztában vagy vele, hogy azzal fog fejlődni a nyelvtudásod ha magad találod ki a mondatokat?

Ha most valaki ezt lefordítja neked, aki mondjuk felsőfokon beszél, azt a tanárod észre fogja venni hogy olyan nyelvtan és szókincset használ amit te még nem tudhatsz.


Írd meg magad németül, max felrakod az eredményt aztán valaki segít kijavítani.

2015. ápr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek, így nem tanulsz semmit. Írd meg németül a legjobb tudásod szerint, erőltesd meg magad, és azt tedd fel ide vagy elküldheted nekem privátban is, kijavítom. Ha valahol végképp elakadsz, nem érted a nyelvtant, kérdésed van, segítek, de helyetted nem dolgozom.
2015. ápr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!