Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angolosok kaphatok egy kis...

Angolosok kaphatok egy kis segítséget?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni az alábbi fordításban, cserébe fordítok franciát.



Judiciary system in the districts

The judiciary system has similar traits to the national practise. The main court is the Principal Criminal Court, which dals with mainly criminal cases. For a short punishment like under 1 years the prisonor can complete their sentence in the district jails but over 2 or 3 years they places in to the central jail.

The leader of the court in district is the the Districk/Session Judge.


Summary

If we spend time to review the govermental structure in India we can discover a sample. Same structures and officers every level of administration. In one level there is an officel who hold the power and his council and this method is same as other levels. Secretary of State → Governor General → Collectors

Furthermore this system was an dictatorship beacuse the Secretary of States decided throught his man in everything in India. And its also a bureaucratic system. The only purpose of the ruling system was to make peaceful statments under the rule of the British Crown in India. I think with the Government act british acquired the most of the income of the East India Company and it was maybe an old dream form the leadership.



2015. ápr. 27. 09:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A 'kerületek' igazságszolgáltatása:

Az igazságszolgáltatás a nemzeti gyakorlathoz hasonló jegyeket mutat. A legfelsőbb bíróság a 'Principal Criminal Court' (Iazgatói bűnügyi bíróság), amely első sorban bűnügyi esetekkel / bűnögyekkel foglalkozik. Rövidebb büntetés esetén, pl egy év alatt, a rab a kerületi börtönben töltheti le büntetését, de 2-3 év felett a központi börtönbe kerül. A bíróság vezetője a kerületben a Kerületi Bíró.


Összefoglalás:

Ha India kormányzati struktúráját vizsgáljuk, felfedezhetünk egy mintát. Ugyanolyan struktúrák és hivatalnokok állnak az adminisztratív rendszer minden szintjén. Minden szinten van egy hivatalnok, aki a hatalmat képviseli, és az ő tanácsa, és ez a felépítés figyelhető meg minden szinten. Állami Titkárság -> Általános korányzó -> "begyűjtők" (?)

Továbbá ez a rendszer egy diktatúra (rendszere), mert az Állami Titkárság döntött mindenről az emberein keresztül Indiában. Ezenkívűl ez egy bürokratikus rendszer is. Ezen rendszer egyetlen célja az volt, hogy békés keretek között biztosítsák a Brit Korona hatalmát Indiában.


Szerintem a "Kormány" színjátékkal a britek begyűjtötték a Kelet-Indiai Társaság bevételének jelentős részét, és lehetséges, hogy ez volt a vezetőség régi álma/vágya. (ez az utolsó nekem kicsit zavaros)


Voltak a szövegben hibák, próbáltam szöveghűen, ugyanakkor viszonylag magyarosan lefordítani :)

2015. ápr. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2015. ápr. 27. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!